Ako blokovať všetky hovory a správy z čísla v systéme Android 7.0

Blokovanie hovorov je funkcia, ktorú staršie funkčné telefóny a mnohé inteligentné telefóny podporujú už dlho. Blokovanie hovorov sa v minulosti objavovalo a odchádzalo v rôznych verziách systému Android. S Androidom 7.0 sa vrátil a je jednoducho inteligentnejší než čokoľvek iné na trhu smartfónov. Blokovanie hovorov v systéme Android 7 funguje globálne, t. j. blokované číslo vám nemôže volať ani posielať SMS cez bežnú aplikáciu pre telefón/správy a tiež zablokuje všetky hovory a správy z čísla cez všetky aplikácie na odosielanie správ, ktoré máte nainštalované vo svojom zariadení. Tu je postup, ako zablokovať číslo v systéme Android 7.0.

Otvorte na svojom zariadení aplikáciu Telefón a klepnite na tlačidlo viac v hornej časti. Prejdite do nastavení aplikácie a klepnite na „Blokovanie hovorov“.Klepnutím na „Pridať číslo“ zadajte číslo, ktoré chcete zablokovať. Keď skončíte, klepnite na „Blokovať“ a číslo vás už nebude môcť kontaktovať.

Funkcia blokovania nedokáže čítať čísla z aplikácie Kontakty, t. j. nemôžete si vybrať číslo, ktoré chcete zablokovať, keď prejdete do existujúceho zoznamu kontaktov. Ak vás niekto, koho poznáte, náhle rozosiela/obťažuje cez telefón, budete musieť manuálne pridať jeho číslo podľa vyššie uvedenej metódy.

Všetky blokované čísla sa zobrazia na obrazovke „Blokované čísla“. Číslo môžete odblokovať klepnutím na krížik vedľa neho. Aplikácia telefónu potvrdí, či ju skutočne chcete odblokovať.

Mali by sme tu spomenúť, že blokovanie hovorov nie je to isté ako funkcia ID volajúceho a spamu, ktorá bola zavedená v rovnakej verzii systému Android. Funkcia identifikácie volajúceho a spamu funguje proaktívne pri kontrole prichádzajúcich hovorov. Keď zistí číslo, ktoré by mohlo byť spam, napr. telemarketer, upozorní vás na to isté a zájde tak ďaleko, že hovor zablokuje. Funkcia používa svoje vlastné parametre na určenie, ktoré hovory sa majú blokovať. Blokovanie hovorov vám umožňuje blokovať čísla podľa vlastného uváženia.

V systéme Android 6.0 funkcia blokovania fungovala iba pre hovory a nie pre hlasové správy alebo textové správy. Umožnil vám však pridať čísla z vašich kontaktov. Nová funkcia blokovania hovorov je niekoľko krokov vpred a jeden malý krok späť.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu