Ako pridať pozadie celej stránky do dokumentu MS Word

Ak by ste niekedy chceli vytlačiť dokument MS Word na farebnú stranu, pravdepodobne by ste dokument jednoducho napísali na obyčajné biele pozadie a pri tlači vložili do tlačiarne farebnú stranu. To isté sa nedá povedať, ak chcete pridať obrázok na pozadie stránky. Je tu možnosť vodoznaku, s ktorou si môžete vystačiť, ale ak máte záujem pridať do dokumentu obrázok na pozadí celej strany a v prípade potreby ho správne usporiadať, existuje vstavaná funkcia, ktorá to dokáže.

Otvorte súbor MS Word, do ktorého chcete pridať pozadie obrázka. Prejdite na kartu „Návrh“ a kliknite na rozbaľovaciu ponuku „Farba stránky“ v sade nástrojov „Pozadie stránky“. Otvorí sa vyskakovacie menu s farbami, ktoré môžete nastaviť ako pozadie. Úplne dole v tomto vyskakovacom okne je možnosť „Vyplniť efekty“. Kliknite naň.Otvorí sa nové pole možností s efektmi výplne, z ktorých si môžete vybrať. Prejdite na kartu „Obrázok“ a kliknite na „Vybrať obrázok“. Otvorí sa ďalšie kontextové okno na výber obrázka. Vyskakovacie okno môže vybrať obrázok z vášho lokálneho disku alebo môžete v Bingu vyhľadať obrázok, ktorý chcete použiť. Vyhľadávanie obrázkov je obmedzené na obrázky, ktoré boli výslovne označené ako dostupné na bezplatné použitie.

Ak je váš obrázok pre stránku príliš malý, MS Word ho automaticky rozdelí. Ak chcete zistiť, akú veľkosť by mal mať obrázok, aby sa perfektne zmestil na stránku, nájdite veľkosť svojej stránky v palcoch a preveďte ju na pixely. Keď vyberiete obrázok, uistite sa, že zodpovedá rozmerom stránky.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac