Získajte možnosť „Zobraziť“ vedľa polí pre heslá vo Firefoxe

Všetci zadávame nesprávne heslá; niekedy je zapnutý caps lock alebo je vypnutá numerická klávesnica a my si to neuvedomujeme, zatiaľ čo inokedy omylom stlačíme dve klávesy naraz, alebo máme len podozrenie, že sme to napísali zle, a vymažeme to všetko, aby sme začali písať všetko znova, pretože neexistuje spôsob, ako zistiť, či sme skutočne napísali správne. Zobraziť/skryť heslá je doplnok Firefoxu, ktorý vám umožňuje zobraziť heslo, ktoré ste zadali, pridaním možnosti „Zobraziť“ vedľa poľa hesla. Je to veľmi podobné možnosti „Zobraziť znaky“, ktorú vidíte pri kľúči Wi-Fi v systéme Windows 7. Pridaná možnosť nezviditeľní vaše heslo natrvalo; zostane skrytý, pokiaľ ho nechcete vidieť, a môžete ho znova skryť, keď uvidíte, čo ste napísali.

Po inštalácii, Zobraziť/skryť heslá pridá možnosť „zobraziť“ vedľa poľa na zadanie hesla. Pre väčšinu služieb by sa táto možnosť mala objaviť aj na prihlasovacej stránke, ale v našom testovaní to fungovalo pre Gmail, ale nie pre Facebook alebo Twitter. Táto možnosť sa však zobrazuje pre obe tieto sociálne siete na stránke s chybou prihlásenia, ktorá sa zobrazí po tom, čo ste sa pokúsili prihlásiť pomocou nesprávneho hesla.Kedykoľvek môžete kliknúť na „Zobraziť“, či už po dokončení zadávania hesla alebo počas jeho zadávania. Keď je heslo viditeľné, tlačidlo sa zmení na „Skryť“; jednoducho naň kliknite, aby ste heslo znova skryli.

Jediným zjavným problémom so zobrazením/skrytím hesiel je to, že nepridáva pole „Zobraziť“ na určité stránky, ktorých príkladmi sú prihlasovacie stránky Facebook a Twitter. Toto je potrebné opraviť, pretože cieľom doplnku je vyhnúť sa zadávaniu nesprávneho hesla. Ďalším problémom je, že akonáhle nastavíte zobrazovanie hesla, zostane viditeľné aj po obnovení stránky. Vývojári by mali pridať možnosť skryť pole hesla pri obnove stránky, pretože nie vždy je potrebné, aby bolo heslo viditeľné; v skutočnosti ide o možnosť založenú na potrebách, ktorá by sa mala používať opatrne a iba v prípade potreby, takže je najlepšie, aby sa doplnok pri obnovení stránky sám resetoval.

A na záver malé opatrnosť pre tých, ktorí používajú správcov hesiel: ak ste prihlásení do svojho správcu hesiel, tento doplnok môžu ostatní používatelia použiť na zobrazenie hesiel, ak necháte svoj systém odomknutý a bez dozoru. Z koncepčného hľadiska máme radi Zobraziť/skryť heslá, no používatelia si musia dávať pozor na to, ako ich používajú. Trochu podobný koncept pre Chrome existuje vo verzii HashMask. Ak sa bojíte odhaliť svoje heslá čo i len na sekundu, môžete vyskúšať Visual Hashing pre Firefox .

Nainštalujte Zobraziť/skryť heslá pre Firefox

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad