Fire Stick vs Chromecast: Ktorý si mám kúpiť?

Ak ste vôbec nakupovali, už ste počuli o Chromecaste a Firestick. Ktorý je však najlepší a ako môžete zo svojho streamovacieho zariadenia vyťažiť maximum? Na tieto a ďalšie otázky odpovedáme v príručke nižšie.

Ak hľadáte spoľahlivý spôsob streamovania videa do televízora, zariadenia Amazon Fire Stick a Chromecast od Googlu sú pravdepodobne na začiatku vášho zoznamu. Oba kusy hardvéru neuveriteľne uľahčujú sledovanie HD filmov a televíznych relácií na vašom televízore, a to všetko bez toho, aby ste si museli predplatiť drahé káblové služby alebo inštalovať množstvo bláznivých aplikácií.Bez ohľadu na to, akú streamovaciu službu si vyberiete, nezabudnite ju spárovať s VPN:

 1. NordVPNNajlepšie na streamovanie – NordVPN je dokonalá aplikácia pre serióznych streamerov. Ponúka bezkonkurenčné rýchlosti siete, légie serverov po celom svete, vynikajúcu podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a aplikácie dostupné na priame stiahnutie na Firestick, neexistuje žiadny geoblok, ktorý by vás mohol zastaviť.
 2. Surfshark – Lacná sieť VPN s prémiovými funkciami vrátane sofistikovaného šifrovania a neobmedzeného počtu simultánnych pripojení.
 3. ExpressVPN – Hlavnou zložkou vášho receptu na vysoké rýchlosti je šifrovanie Lightway. Funguje dobre s Netflixom.
 4. CyberGhost – Úplne jednoduché na efektívne používanie aj pre nováčikov VPN, s nastaveniami v jednoduchom jazyku, ktoré jednoducho fungujú.
 5. IPVanish – Silný univerzál s vyváženou ponukou rýchlosti a bezpečnosti.

Výber toho najlepšieho z týchto dvoch však môže byť skutočnou výzvou. Nižšie porovnáme Fire Stick s Chromecastom a načrtneme všetky hlavné funkcie, ktoré môžete od každého zariadenia očakávať. Ktorý by ste si mali kúpiť? Pokračujte v čítaní a dozviete sa!

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

Fire Stick vs Chromecast – pomocou siete VPN

Bez ohľadu na to, ktoré streamovacie zariadenie uprednostňujete, spustenie siete VPN je vždy dobrý nápad. Siete VPN pomáhajú chrániť vašu identitu a vaše údaje pred vecami, ako je obmedzovanie ISP a dohľad tretích strán. Všetko, čo opustí vaše zariadenie, je zašifrované a bezpečné, čo vám umožní streamovať čokoľvek chcete v úplnom súkromí.

Používanie VPN s Fire Stick alebo Chromecastom je celkom jednoduché. Niektoré siete VPN však fungujú o niečo lepšie ako iné. Nižšie sme vybrali niektoré z najlepších služieb VPN na trhu a zoradili sme ich podľa ich užitočnosti. Vyberte si ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám, nainštalujte ho a už sa nikdy nemusíte starať o svoje súkromie online.

Ako spustiť VPN na Fire Stick

Potrebujete ruku na inštaláciu VPN na Fire Stick alebo Fire TV? Nebojte sa, máme pre vás všetko! Niektoré siete VPN sa veľmi ľahko používajú s akýmkoľvek zariadením Fire, pretože ich vlastné aplikácie sú k dispozícii priamo na trhu Amazon. Iné vyžadujú bočné nakladanie, čo môže byť časovo náročnejšie. Či tak alebo onak, naši sprievodcovia vám môžu pomôcť začať s minimálnymi problémami.

Používanie siete VPN s Chromecastom

Chromecast nepodporuje natívne inštalácie VPN. Ak chcete využiť výhody šifrovania a obísť geografické obmedzenia, budete musieť spustiť sieť VPN na zariadení, z ktorého prenášate, alebo jednoducho nainštalovať softvér do smerovača. Poskytli sme úplné pokyny na výber najlepšej siete VPN pre Chromecast s podrobným sprievodcom, ako spustiť a spustiť VPN.

Najlepšie VPN pre Firestick a Chromecast

1. NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

NordVPN je rýchla, stabilná a spoľahlivá služba VPN, ktorá prevádzkuje jednu z najväčších sietí v tomto odvetví, v súčasnosti viac ako 3 300 serverov v 59 rôznych krajinách! Tento úžasný výber vám poskytuje množstvo možností pre pripojenia bez oneskorenia na mnohých miestach a môžete sa tiež pripojiť k jedinečným serverom s pridanými funkciami, ako je dvojité šifrovanie, smerovanie cibule a ochrana proti DDoS. NordVPN dokonca ponúka prísnu politiku nulového protokolovania pre šírku pásma, premávku, časové pečiatky a prístup k DNS spolu s automatickým prepínačom zabíjania, ochranou proti úniku DNS a 256-bitovým šifrovaním AES.

Vďaka rýchlosti a bezpečnosti NordVPN je to fantastická sieť VPN na použitie na akomkoľvek zariadení. Môžete ho bez problémov nahrať na svoj Fire Stick alebo jednoducho nakonfigurovať smerovač tak, aby odosielal prenos cez servery NordVPN.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
 • Odblokuje americký Netflix
 • Viac ako 5 400 serverov v 61 krajinách
 • Torrenting/P2P je výslovne povolené
 • Neuchováva žiadne metadáta vášho prehliadania
 • Živý chat 24/7.
Zápory
 • Niektoré servery môžu byť pomalé a nespoľahlivé
 • V aplikácii nie je možné určiť mesto alebo provinciu.
NAJLEPŠIE NA STREAMOVANIE:NordVPN je vražedná aplikácia pre Firestick a Chromecast s množstvom super rýchlych serverov a neprelomiteľného šifrovania.Získajte obrovskú 68% zľavu na 3-ročný plán (3,71 USD/mesiac), podporenú bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. Surfshark

Navštívte surfshark.com

Surfshark je najnovšia sieť VPN na tomto zozname, ale je ľahko jednou z najlepších na použitie so streamovacími zariadeniami, ako sú Firestick a Chromecast. Ponúka elegantnú, odľahčenú aplikáciu, ktorá je natívne dostupná v obchode Amazon Appstore, čím vás zbaví potreby absolvovať komplikované útek z väzenia alebo inštaláciu smerovača. Po načítaní do Fire TV budete mať prístup k robustnej sieti viac ako 3 200 serverov v 65 krajinách. V kombinácii s neprelomiteľným šifrovaním 256-AES-GCM prekonáte každý geoblok a vychutnáte si medzinárodný obsah, o ktorom ste si ani nemysleli, že bude dostupný pre váš systém domácej zábavy.

Surfshark dokonca spolupracuje so službou Netflix – službou, ktorá je neslávne známa svojimi zákazmi proxy – vďaka vstavanej inteligentnej funkcii DNS. Bojíte sa o svojho poskytovateľa internetových služieb alebo o autorské trolly? Nebojte sa, Surfshark dodržiava prísnu politiku bez protokolovania a funguje na infraštruktúre založenej na RAM, ktorá vymaže všetky záznamy o vašej aktivite.

Pros
 • Prelomte tvrdú cenzúru a získajte bezpečný prístup k sociálnym médiám a zahraničným spravodajským webom
 • Neobmedzené prepínanie serverov
 • Hodnotenie TrustPilot 4,3/5
 • Absolútne žiadne zaznamenávanie údajov o pripojení, IP adries, použitej šírky pásma alebo prevádzky
 • Žiadosti o vrátenie peňazí sú jednoduché a rýchle – bez čakania alebo problémov.
Zápory
 • Rýchlosti občas výrazne klesnú
 • Relatívne mladá sieť VPN sa musí z dlhodobého hľadiska preukázať ako dôveryhodná.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Surfshark.

NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ ROZPOČTU:Surfshark je cenovo dostupný spôsob ochrany prevádzky vášho streamovacieho zariadenia. Získajte 83 % zľavu na dvojročný plán + 3 mesiace ZDARMA len za 2,21 $ mesačne.

3. ExpressVPN

Navštívte stránku expressvpn.com

ExpressVPN je jednou z najjednoduchších sietí VPN v okolí. Je rýchly, bezpečný a neuveriteľne ľahký a ponúka to správne množstvo funkcií, ktoré vám poskytnú plnú kontrolu nad vaším zážitkom bez toho, aby to sťažovalo. ExpressVPN sa môže pochváliť serverovou sieťou s viac ako 3 000 uzlami v 94 rôznych krajinách, z ktorých každá poskytuje rýchle sťahovanie bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Vlastný softvér spoločnosti tiež prichádza s ochranou proti úniku DNS, automatickým prepínačom zabíjania a 256-bitovým šifrovaním AES, pričom všetky sú podporované politikou nulového protokolovania prenosu, požiadaviek DNS a adries IP!

Jednou z výhod, ktoré má ExpressVPN oproti iným službám VPN, je to, že sa ľahko inštaluje na zariadenia, ako je Fire TV. Môžete si ho stiahnuť priamo z obchodu s aplikáciami od Amazonu pre rýchlu inštaláciu alebo nastaviť smerovač tak, aby šifroval a chránil všetok prenos, ktorý prechádza vašou domácou sieťou. V každom prípade je vaše pripojenie uzamknuté a bezpečné.

Prečítajte si našu úplnú recenziu ExpressVPN.

Pros
 • ŠPECIÁLNA PONUKA: 3 mesiace zadarmo (49% zľava - odkaz nižšie)
 • Super rýchle a spoľahlivé pripojenie
 • Bezpečné šifrovanie a protokoly VPN
 • Prísna politika zákazu protokolovania
 • 24/7 chat podpora.
Zápory
 • Mesačný plán má vysoké náklady.
VEĽKÝ VŠESTRANNÝ:Získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49 % na ročnom pláne. Vrátane 30-dňovej záruky vrátenia peňazí.

4. CyberGhost

Navštívte cyberghost.com

CyberGhost kombinuje niektoré z najlepších funkcií VPN do inteligentného a cenovo dostupného balíka, ktorý je ideálny pre každého, kto hľadá pohodlný spôsob, ako udržať svoje streamy v bezpečí! Silné 256-bitové šifrovanie AES uzamkne vaše informácie predtým, ako opustia vaše zariadenie, a zásada nulového protokolovania CyberGhost pokrýva prenos, časové pečiatky a IP adresu pre prvotriedne súkromie. Ochrana pred únikom DNS a automatický prepínač zabíjania tvoria pevnú bariéru na udržanie vašej identity v bezpečí bez ohľadu na to, ku ktorému z neuveriteľných 6 700 serverov CyberGhost v 89 krajinách sa pripájate!

CyberGhost má plnú podporu pre inštalácie VPN smerovača. To vám umožní chrániť celú vašu domácu sieť bez toho, aby ste museli spúšťať aplikácie na každom zariadení.

Prečítajte si našu úplnú recenziu CyberGhost.

Pros
 • NÍZKA CENA: 6 EXTRA bezplatných mesiacov (79% zľava - odkaz nižšie)
 • Rýchle, konštantné rýchlosti
 • Robustné šifrovacie štandardy
 • Nulové protokoly a dobré funkcie ochrany osobných údajov
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí bez dohadov.
Zápory
 • Nie je možné odblokovať niektoré obľúbené streamovacie stránky.
PONUKA PRE ČITATEĽOV: Získajte 79% ZĽAVU na 18-mesačný plán. Len 2,75 $ mesačne.

5. IPVanish

Navštívte ipvanish.com

IPVanish je postavený na úplnej online anonymite. Táto služba poskytuje 256-bitové šifrovanie AES na všetkých údajoch a zásady ochrany osobných údajov s nulovou návštevnosťou, aby sa veci mohli začať, ale ochrana pred únikom DNS a automatický prepínač zabíjania sú tým, čo skutočne uzatvára dohodu. So všetkými týmito aktívnymi funkciami zostanete online úplne neviditeľní. Už sa nemusíte báť prezradiť svoju identitu alebo naraziť na pasce hromadného sledovania. A s 1 300 servermi spoločnosti vo viac ako 60 krajinách budete mať vždy rýchle pripojenie, nech sa deje čokoľvek!

IPVanish sa veľmi ľahko používa na akomkoľvek zariadení, ale je obzvlášť vhodný pre Fire TV a Fire Stick. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať aplikáciu z obchodu s aplikáciami Amazon a máte hotovo. Môžete tiež nakonfigurovať svoj smerovač tak, aby používal servery IPVanish na rovnaké šifrovanie a anonymitu na všetkých vašich domácich zariadeniach.

Prečítajte si našu úplnú recenziu IPVanish.

EXKLUZÍVNA PONUKA:Čitatelia AddictiveTips tu môžu ušetriť obrovských 60% na ročnom pláne IPVanish, čím sa mesačná cena zníži iba na 4,87 $ / mesiac.

Fire Stick vs Chromecast – základy

Je ľahké pozrieť sa na Fire Stick a Chromecast a považovať ich za dve verzie tej istej veci. Každé zariadenie streamuje video do vášho televízora, každé je kompaktné, ľahké a cenovo dostupné. Pokiaľ však ide o detaily, Chromecast a Fire Stick zaberajú na trhu úplne iné miesto. Nižšie sa pozrieme na ich základné funkcie.

Hardvérové ​​rozdiely

Zariadenia Chromecast sa prvýkrát objavili v roku 2013 a odvtedy prešli niekoľkými aktualizáciami. Najvýkonnejším zariadením je Chromecast Ultra, ktorý je navrhnutý na streamovanie obsahu 4K Ultra HD bez zaseknutia. Chromecast vyžaduje na navigáciu samostatné zariadenie, čo znamená, že budete potrebovať aplikáciu a smartfón, ktorý budete používať ako diaľkové ovládanie a zrkadliť obsah.

Zariadenia Fire TV sa prvýkrát objavili v roku 2014. Amazon rýchlo rozdelil hardvér do dvoch kategórií: Fire TV pre vyhradené streamovanie a Fire Stick pre prenosnejšie riešenie. Oba ponúkajú vyhradené rozhranie založené na systéme Android, ktoré vám umožňuje prehliadať obsah, načítať kanály a streamovať filmy a TV priamo zo zariadenia. Priložené diaľkové ovládanie je všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať, aj keď existujú aplikácie pre smartfóny, ktoré si môžete nainštalovať pre ďalšie možnosti.

Chromecast je určený na zrkadlenie obrazovky

Keď na to príde, Chromecast je vyrobený na jeden účel: preniesť obsah z iných zariadení do vášho televízora. Urobíte to tak, že si do počítača, smartfónu alebo tabletu nainštalujete aplikáciu Chromecast od Google a potom ju prenesiete do svojho pripojeného Chromecastu. Je to v podstate efektívnejšia verzia zrkadlenia obrazovky, aj keď Google zjednodušil zaraďovanie obsahu do frontu, takže si môžete len sadnúť a užívať si.

Hlavnou výhodou používania Chromecastu je, že sa nemusíte obťažovať so samostatným operačným systémom. Nainštalujte si na jedno zariadenie ľubovoľné aplikácie alebo kanály, ktoré sa vám páčia, a potom jednoducho odošlite tento obsah do televízora. To vám umožní prístup ku všetkým požadovaným videoslužbám bez potreby hackovania alebo bočného načítania. Nevýhodou je, že kvalita sa môže líšiť v závislosti od iného hardvéru, ktorý vlastníte. Chromecast nie je jednorazovým riešením pre filmové streamy. Ak však máte dobrý sprievodný smartfón, je to úžasné párovanie.

Fire Stick je pre streamy

Amazon postavil Fire Stick, aby konkuroval napríklad Roku, Android TV a Apple TV. Všetko, čo musíte urobiť s akýmkoľvek zariadením Fire TV, je zapojiť ho, prihlásiť sa do svojho účtu Amazon a potom začať streamovať. Filmy a televízne relácie sú k dispozícii z rôznych stiahnuteľných kanálov s dostatočne širokým výberom, že vám málokedy dôjdu dobré veci na streamovanie.

Nevýhodou Fire Stick je, že ste väčšinou uzamknutí v ekosystéme Amazonu. Nemôžete si nainštalovať žiadnu aplikáciu, ktorá sa vám páči, aj keď existuje prosperujúca komunita sideloaderov, ktorí sa líšia. Obmedzenia tohto sa prejavia, keď prídu udalosti, ako je zmiznutie YouTube z Fire TV. Používatelia Fire Stick museli zrazu odísť bez najväčšej platformy na streamovanie videa na svete, a to všetko s veľmi malým varovaním.

Dostupnosť filmov a televíznych relácií

Čo môžete sledovať na Fire Stick a Chromecaste? Krátka odpoveď je jednoduchá: takmer všetko, čo chcete! Nižšie sa pozrieme na najväčšie rozdiely medzi týmito dvoma platformami, z ktorých väčšina spočíva v jednoduchej použiteľnosti.

Video ponuky Chromecastu

Tu je jediné pravidlo, ktoré potrebujete vedieť pre videá Chromecast: ak ich môžete streamovať z telefónu, môžete ich sledovať na televízore. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať aplikáciu na streamovanie do smartfónu alebo tabletu a potom ju preniesť do zariadenia Chromecast. Je to celkom jednoduché a funguje to presne tak, ako by ste mohli očakávať, dokonca aj pri videách v kvalite 4K Ultra.

Hlavné predplatné služby na trhu streamovania videa fungujú perfektne s Chromecastom: Netflix, Hulu, YouTube, HBO GO, BBC iPlayer, Google Play Movies, Sling TV, PlayStation Vue, Twitch, dokonca aj Amazon Instant Video. Opäť všetko závisí od toho, ako dobre tieto aplikácie fungujú na zariadení, z ktorého prenášate. Po vyrovnaní sa Chromecast postará o zvyšok.

Video aplikácie Fire Stick

Zariadenia Fire TV fungujú trochu inak ako Chromecast. Namiesto len zrkadlenia obsahu (ktoré Fire TV mimochodom dokáže), poskytujú vyhradené prostredie, kde si môžete stiahnuť a nainštalovať aplikácie na streamovanie svojich obľúbených videí. Nevyžaduje sa žiadne samostatné zariadenie, iba Fire Stick, diaľkové ovládanie a televízor.

Operačný systém Fire TV je založený na systéme Android a môže spustiť takmer akúkoľvek aplikáciu kompatibilnú s touto platformou. Amazon vytvoril svoj vlastný obchod s aplikáciami, aby bol tento proces extrémne jednoduchý. Z Fire TV si môžete stiahnuť všetky najväčšie streamovacie aplikácie vrátane Netflix, Hulu, HBO GO, BBC iPlayer, Sling TV, PlayStation Vue, Twitch a samozrejme Amazon Instant Video. V tejto zostave výrazne chýba aplikácia YouTube, ktorú spoločnosť Google odstránila začiatkom roka 2018.

Sideloading a aplikácie tretích strán

Schopnosť pridať softvér, ktorý vyhovuje vašim potrebám streamovania, je dôležitá. Zabráni vám to, aby ste boli uzamknutí v ekosystéme zariadenia, samozrejme, ale tiež vám to otvorí dvere k možnostiam zábavy, o ktorých sa vám ani nesnívalo.

Spustenie Kodi na Chromecast a Fire Stick

Kodi je veľmi populárna aplikácia pre mediálne centrum, ktorá je k dispozícii pre najmodernejšie kusy hardvéru. Kodi vám umožňuje inštalovať doplnky a robiť všetko od streamovania živého televízneho vysielania až po sledovanie športu z celého sveta, sledovanie trhákov z hollywoodskych filmov, časté sledovanie televíznych relácií alebo anime a oveľa viac.

Používanie Kodi s Chromecastom je jednoduché. Nainštalujte si ho do svojho sekundárneho zariadenia (najlepšie fungujú výkonné tablety s Androidom), začnite niečo streamovať a potom to niekoľkými klepnutiami odošlite do Chromecastu. Nie je potrebné žiadne zakorenenie ani bočné načítanie, pretože Kodi je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchode Google Play.

Kodi na Fire Sticks je o niečo zložitejšie. Zariadenie technicky používa Android, ale nemôžete nainštalovať Kodi z obchodu s aplikáciami Amazon. Namiesto toho budete musieť nainštalovať Kodi na svoju Fire TV, čo je proces, ktorý je jednoduchší, ako si myslíte, ale môže chvíľu trvať. Ak chcete bezproblémový prístup k streamom Kodi, Chromecast je lepšia voľba.

Sideloading Content

Chromecast nepotrebuje žiadne možnosti bočného načítania. Pretože streamujete obsah zo samostatného zariadenia, všetko, čo musíte urobiť, je načítať aplikáciu a preniesť ju. Chromecastu nezáleží na tom, či ide o tretiu stranu, či ide o úradné zariadenie, alebo o to, či ide z iného zariadenia.

Fire TV je vynikajúca platforma s bočným zaťažením. Po zapnutí jednej možnosti konfigurácie môžete použiť rôzne aplikácie a počítačové programy na inštaláciu ľubovoľnej aplikácie pre Android vrátane nástrojov, pomôcok a hier. Sideloaded obsah je možné použiť ako akúkoľvek inú aplikáciu a tieto programy môžete jednoducho odinštalovať, vďaka čomu je to úplne bezpečný postup.

Hardvér a cena

Softvér je dôležitý, ale keď na to príde, váš zážitok zo sledovania filmov je obmedzený tým, aký výkonný je samotný hardvér. Nákup, inštalácia a prípadná inovácia vášho zariadenia sú životne dôležité kategórie, ktoré by ste si mali overiť predtým, ako preplatíte akúkoľvek hotovosť.

Pridané funkcie

Najlepšie na Fire Stick aj Chromecaste je, že prichádzajú s množstvom užitočných pridaných funkcií. Streamovanie videí je skvelé, ale prečo neprihodiť nejaké bonusy, ako sú hry a hlasové ovládanie? Nižšie je uvedených niekoľko výnimočných doplnkov na oboch kusoch hardvéru.

 • Fire Stick nepodporuje Google Play Movies, ale Chromecast môže streamovať obsah z Amazon Instant Video.
 • Zrkadlenie obrazovky je dostupné na oboch zariadeniach. Chromecast je však v tomto oveľa lepší ako Fire TV.
 • Chromecast aj Fire Stick podporujú hry, ale Fire TV má väčší kompatibilný výber.
 • Obe zariadenia môžete ovládať pomocou aplikácií pre smartfóny prvej aj tretej strany.
 • Hlasové ovládanie je dostupné na oboch zariadeniach.

Hardvér

Novšie modely Chromecast si osvojili dizajn prívesku. Na konci krátkeho kábla je port HDMI alebo USB, ktorý vám umožní bez prekážok pripojiť zariadenie k zadnej časti televízora. Samotný okrúhly hardvér jednoducho visí z tejto šnúry. Je to úplne adekvátne riešenie, hoci niektorí ľudia nemajú radi prívesky, pretože môžu na vašom zábavnom centre vyzerať nevzhľadne.

Zariadenia Fire TV majú podobný dizajn prívesku, ale Fire Stick si zachoval vyhradený tvar lišty. Predlžovací kábel vám umožní pripojiť ho k televízoru bez problémov, alebo ho môžete stiahnuť a pripojiť priamo k tyči.

Jedna skvelá vec na Chromecaste je, že na fungovanie nepotrebuje zásuvku (okrem Chromecastu Ultra). Fire Sticks je potrebné zapojiť, aby ste dosiahli optimálne vyváženie výkonu, ale so zariadením od Googlu ho stačí zasunúť do televízora a môžete streamovať.

cena

Zariadenia Chromecast sa pohybujú od 29 do 69 USD, pričom väčšina modelov spadá do spodnej časti spektra. Fire Sticks sa zvyčajne predáva okolo 39 až 49 dolárov. Porovnania cien sú mimoriadne konkurencieschopné, ale ak je dôležité znížiť každý dolár z vašich nákupov, nemôžete poraziť Chromecast.

Je však dôležité vziať do úvahy ďalšie faktory. Nezabúdajte, že Chromecast vyžaduje na streamovanie samostatné zariadenie. Ak už máte dobrý počítač, tablet alebo telefón, ste pripravení. Fire Stick túto požiadavku nemá, ale potrebujete smartfón so vzdialenou aplikáciou alebo diaľkové príslušenstvo Fire TV, čo môže byť dodatočný náklad, ak stratíte originál.

Fire Stick vs Chromecast – Ako sa rozhodnúť

Stále ste sa nerozhodli? Nebojte sa, výber medzi Fire Stick a Chromecast nie je jednoduché rozhodnutie! Na konci dňa však všetko závisí od niekoľkých základných faktorov. Možno vám tieto môžu pomôcť rozhodnúť sa?

Získajte ohnivú palicu, ak…

Chcete vyhradené streamovacie zariadenie, ktoré funguje samo po vybalení. Nevyžaduje sa žiadny samostatný hardvér, stačí ho zapojiť a ísť.

Získajte Chromecast, ak…

Potrebujete cenovo výhodnú cenu, flexibilitu softvéru a nevadí vám spustiť smartfón, z ktorého budete prenášať obsah.

Záver

Ste pripravení na skok? Streamovacie zariadenia ako Chromecast a Fire Stick uľahčujú sledovanie filmov a sledovanie televíznych relácií ako kedykoľvek predtým. Získajte prístup k Netflixu, Hulu, HBO, YouTube a mnohým ďalším, to všetko pomocou jediného lacného (a prenosného) zariadenia. Či už použijete Chromecast alebo Fire TV, máte pred sebou veľa kvalitnej pohovky.

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte