Môžem vykonať previerku bez rodného čísla?

Ak chcete niekoho skontrolovať, ale nemáte prístup k jeho číslu sociálneho zabezpečenia (SSN), pravdepodobne sa pýtate, čo môžete urobiť. Koniec koncov, SSN je kľúčovou formou identifikácie a veľa ľudí predpokladá, že je nevyhnutné na prístup k iným verejným záznamom o osobe. V tejto príručke vám vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o vykonávaní kontrol na pozadí s SSN a bez neho, a tiež vám odporučíme najlepšie stránky, ktoré môžete použiť.

Keď u niekoho spustíte previerku, prvým krokom (po výbere najlepšej lokality) je zadanie informácií o osobe, ktorú chcete preskúmať. Mnoho ľudí v tomto bode váha a začína sa obávať, že o niekom nevedia dosť na to, aby získali správne informácie.Čísla sociálneho zabezpečenia (SSN) sú často žiadané profesionálnymi aj verejnými stránkami, ktoré preverujú informácie o pozadí, av tomto bode ľudia prepadajú panike. Nie každý predsa pozná SSN osoby, ktorú chce skúmať. Ak kontrolujete uchádzača o zamestnanie alebo potenciálneho nájomcu, možno nepredložili svoje SSN. Niektorí ľudia jednoducho nemajú.

Znamená to však, že chýbajúce číslo SSN nemôžete vykonať previerku, aby ste o niekom zistili ďalšie verejne dostupné informácie? V tejto príručke vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o vykonávaní previerok na pozadí s SSN a bez neho, a tiež odporučíme najlepšie verejné stránky na kontrolu pozadia, ktoré môžete použiť.

Môžem vykonať previerku bez rodného čísla?

Závisí to od typu kontroly na pozadí, ktorú používate, a od poskytovateľa, ktorého používate.

Väčšina profesionálnych stránok na kontrolu pozadia bude na vykonanie kontroly vyžadovať SSN. Ak vykonávajú kontrolu u zamestnávateľa, očakávalo by sa, že uchádzač o zamestnanie by poskytol svoje SSN v rámci procesu podávania žiadosti, aby boli tieto informácie dostupné.

Ak niekto neposkytol SSN, existuje veľmi reálna šanca, že žiadateľ nie je oprávnený pracovať v USA, a preto by sa nemal brať do úvahy pre túto úlohu.

V praktickej rovine zahrnutie čísla SSN s preverením na pozadí uľahčí webu vracanie presných výsledkov. Všetky čísla SSN sú individuálne, takže prístup k tomu, čo je v podstate individuálne identifikačné číslo, nevyhnutne zjednodušuje sledovanie ďalších informácií.

Hoci sú zrejmé výhody poznania SSN osoby, nie všetky stránky to vyžadujú. Väčšina verejných stránok na kontrolu pozadia bude schopná generovať výsledky bez toho, aby poznala SSN osoby. Najlepšie stránky na kontrolu pozadia môžu generovať presné výsledky s o niečo viac ako s menom osoby a približnou predstavou o tom, kde žije.

Tieto stránky môžu spustiť počiatočné vyhľadávanie a potom vám poskytnúť základné podrobnosti o niekoľkých jednotlivcoch, ktorí spĺňajú vaše počiatočné požiadavky na vyhľadávanie. Odtiaľ však budete môcť identifikovať správnu osobu a potom získať prístup k úplnej správe o nej bez ohľadu na to, či poznáte jej číslo SSN.

Ako spustiť previerku bez rodného čísla

Ak chcete niekoho preveriť, ale nepoznáte jeho SSN, môžete na to použiť verejnú stránku na overenie pozadia. Ak však potrebujete vykonať kontrolu na profesionálne účely, uvedomte si, že tieto stránky nespĺňajú všetky príslušné právne predpisy.

Verejné stránky previerky sú otvorené pre všetkých a od digitalizácie verejných záznamov vzniklo veľké množstvo týchto stránok. Najťažšou časťou verejnej kontroly je vybrať si, ktorú stránku použiť.

Na trhu je veľa verejných stránok na overovanie pozadia, ale niektoré sú oveľa lepšie ako iné. SSN pomáha stránke generovať presné výsledky, ale najlepšie verejné stránky dokážu nájsť presné informácie o komkoľvek aj bez svojho SSN.

Testovali sme všetky popredné verejné stránky na kontrolu pozadia, aby sme zistili, ktorá generuje najpresnejšie informácie. V dôsledku týchto rozsiahlych testov naši výskumníci identifikovali dve stránky, o ktorých dospeli k záveru, že sú výrazne presnejšie ako všetky ostatné stránky na trhu.

Najdôležitejšie dve lokality na spustenie kontroly na pozadí bez SSN sú:

1. TruthFinder

Navštívte TruthFinder

TruthFinder veľký USP je jeho presnosť a skutočne vyniká pri hľadaní presných výsledkov, aj keď má len základné informácie a žiadne SSN, s ktorým by sa dalo pracovať. V našich testoch to bola jedna z najpresnejších stránok, ktoré sme testovali, a nikdy sme sa nepomýlili.

TruthFinder používa dvojúrovňovú cenovú štruktúru s jednomesačným predplatným už od 27,78 USD alebo sa môžete rozhodnúť zaplatiť 23,02 USD na dva mesiace. Tento základný balík je schopný vyhrabať najdôležitejšie informácie vrátane podrobných registrov trestov.

Ak ste radi, že za ich prémiový balík zaplatíte o niečo viac, dostanete všetko, čo je k dispozícii, všetko zhrnuté v pôsobivej a podrobnej správe. Ďalším veľkým USP je služba zákazníckej podpory TruthFinder 24/7, ktorá je k dispozícii na bezplatnom čísle 24 hodín denne. Bez ohľadu na SSN, ak chcete presné údaje, s TruthFinder sa ďaleko nepokazíte.

EXKLUZÍVNA PONUKA:Hľadáte hlboký prehľad o svojom vlastnom verejnom zázname? Vyskúšajte TruthFinder, jedného z titánov odvetvia. Získajte službu s našou veľkorysou čitateľskou zľavou.

2. Okamžitý CheckMate

Navštívte Instant Checkmate

Okamžitý CheckMate je ďalšia stránka na kontrolu pozadí, ktorá dokázala generovať podrobné a presné informácie s minimálnym množstvom informácií. Ich veľkým USP je rýchlosť a v našich testoch žiadna stránka nedokázala generovať výsledky rýchlejšie. Nie je to však na úkor presnosti a zistili sme, že aj bez SSN Instant CheckMate neustále vracal komplexné a presné výsledky.

Správa vašich vyhľadávaní Instant Checkmate je jednoduchá vďaka vynikajúcemu ovládaciemu panelu pre stolné počítače a užívateľsky prívetivým mobilným aplikáciám dostupným pre všetkých predplatiteľov. Údaje, ktoré objavia, sú tiež prezentované v záverečnej správe, ktorá sa dala ľahko čítať a prehľadávať.

Ceny predplatného pre Instant CheckMate začínajú na 34,78 USD mesačne, ale ak si vyberiete trojmesačné predplatné, môžete platiť 27,82 USD mesačne. To je o niečo vyššie ako u niektorých jeho konkurentov, ale ak potrebujete výsledky rýchlo a chcete si byť istí ich kvalitou, Instant CheckMate je ďalšou skvelou voľbou.

ŠPECIÁLNA PONUKA:Nenechajte sa nachytať nesprávnymi informáciami, znovu objavte svoju kompletnú históriu zamestnania s Instant CheckMate. Získajte skvelú cenu s našou špeciálnou čitateľskou ponukou.

Čo je to previerka?

Previerka pozadia je nástroj, ktorý spúšťa automatickú kontrolu všetkých verejných záznamov a zhromažďuje všetky informácie o osobe do jednej správy.

Existuje oveľa viac informácií o každom občanovi USA vo verejnej sfére, než si väčšina z nás uvedomuje. Prehľadávanie v týchto záznamoch trvá dlho, ale digitálny vek znamená, že automatizované stránky teraz zvládnu prácu za pár minút. Rozsah informácií, ktoré môžu nájsť, je pôsobivý a zahŕňa:

 • Osobné údaje
 • História vzdelania (stredná a vysoká škola)
 • História zamestnaní
 • Pracovné povolenie
 • Register trestov (štát, okres a mesto)
 • Držané licencie
 • Úverová história
 • Jazdný rekord
 • Profily na sociálnych sieťach

Individuálne vám tieto záznamy nemusia veľa povedať. Ale dajte ich všetky dokopy a dajú pútavý portrét človeka. V dôsledku toho teraz spoločnosti a jednotlivci používajú previerky z rôznych dôvodov, ako napríklad:

  Kontroly zamestnanosti– Zamestnávatelia často radi vykonávajú previerku pred prijatím osoby, aby skontrolovala, či je jej životopis správny, a neskrývajú nič, čo by im bránilo v prijatí. Prenájom bytu– Prenajímatelia často radi preveria potenciálnych nájomníkov predtým, ako im povolia prenajať si byt alebo dom. Trestné previerky– Niektorí ľudia radi kontrolujú susedov a iných ľudí vo svojom živote, aby sa uistili, že nie sú skrýva tajnú kriminálnu minulosť . Zistite o niekom viac– Ak máte vo svojom živote tajomnú osobu, ktorú chcete vedieť viac o , previerka je rýchly a jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Nájdenie strateného člena rodiny alebo priateľa– Ak máte dlho strateného bratranca, tetu alebo nevlastného brata a chcete ich vystopovať, no nemáte ich ako kontaktovať, môže vám to overiť pomôže vám ich rýchlo a jednoducho nájsť . Zistite, aké informácie o vás je tam vonku – Skôr než sa uchádzate o prácu alebo si len skontrolujete svoj vlastný záznam, možno budete chcieť vykonať previerku seba samých, aby ste si to overili aké informácie o vás je verejne dostupný.

Existujú dva hlavné typy stránok na kontrolu pozadia; odbornú a verejnú.

Profesionálnu stránku preverovania pozadí upravuje množstvo zákonov, najmä zákon o spravodlivom podávaní správ o úveroch (FCRA). Všetky jej kontroly budú v súlade so zákonmi a obmedzeniami stanovenými týmito nariadeniami, a preto ich môžu využívať spoločnosti alebo jednotlivci, ktorí najímajú ľudí alebo im prenajímajú majetok.

Verejné stránky na previerku údajov sa neriadia týmito nariadeniami, a preto môžu odhaliť všetky verejné záznamy o jednotlivcovi bez obmedzení.

Čo je číslo sociálneho poistenia?

Číslo sociálneho zabezpečenia (SSN) je deväťmiestne číslo, ktoré vydáva vláda USA všetkým občanom USA a oprávneným obyvateľom.

SSN používa vláda na sledovanie vašich príjmov, ako dlho ste pracovali a akýchkoľvek výhod, na ktoré by ste mohli mať nárok.

Keď vám bude vydané SSN, budete ho používať doživotne. Jedinou výnimkou je, ak sa stanete obeťou krádeže identity, keď vláda môže za určitých okolností súhlasiť s vydaním nového.

V nedávnej dobe sa vaše SSN stalo neoddeliteľnou súčasťou prístupu k celému radu ďalších služieb vrátane získania úveru, otvorenia bankového účtu, získania súkromného poistenia, kúpy domu alebo auta a mnohých ďalších.

Jedným dôležitým bodom, ktorý treba poznamenať, je, že SSN osoby nie je vecou verejného záznamu. Aj keď sa SSN niektorých ľudí zobrazí pri previerke, nebude získané zo žiadnej verejnej databázy.

Môžete použiť ITIN namiesto čísla sociálneho poistenia?

Jedna otázka, ktorú dostávame pomerne často, je, či môžete pri previerke osoby použiť ako alternatívu k jej SSN osobné daňové identifikačné číslo (ITIN).

Jednoduchá odpoveď je, že nie. Ľuďom sa vydáva ITIN na daňové účely. Ide o kód, ktorý možno použiť na uľahčenie podávania daňových informácií a platenia daňových účtov.

Tieto informácie nie sú súčasťou verejného záznamu, a preto pri odoslaní čísla ITIN sa väčšinou nepodarí vygenerovať žiadne informácie, ktoré by pomohli pri previerke.

Jedinou možnou výnimkou je, ak niekto použil svoj ITIN na žiadosť o úver alebo pôžičku. Znamenalo by to, že ich ITIN bude vedený v ich úverovom zázname a môže sa zobraziť pri previerke. Tieto výnimky však nie sú samozrejmosťou a zvyčajne neposkytnú dostatočné potvrdenie na to, aby boli prospešné pre proces kontroly pozadí.

Zhrnutie

Poskytnutie čísla sociálneho zabezpečenia (SSN) môže pomôcť spresniť previerku a je vyžadované niektorými profesionálnymi stránkami na previerku.

Je však úplne možné spustiť verejnú kontrolu bez toho, aby ste poznali niečie SSN, a napriek tomu o ňom generovať podrobné a presné informácie. V tejto príručke sme vysvetlili, prečo je to tak, a tiež sme identifikovali dve najlepšie stránky na kontrolu pozadia, na ktorých je možné vykonať kontrolu bez čísla SSN. Vysvetlili sme tiež, ako môže SSN pomôcť pri kontrole a prečo nie je ITIN dobrou náhradou.

Museli ste niekedy preveriť niekoho bez toho, aby ste poznali jeho SSN? Ktoré z našich odporúčaných stránok ste použili? Aké ľahké bolo získať o nich presné informácie? Máte nejaké tipy alebo rady pre našich čitateľov, ktoré sme v tomto článku nespomenuli? Vždy je užitočné získať aj radu čitateľa, takže sa s nami podeľte o svoje myšlienky pomocou poľa komentárov nižšie.

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte