Ovládač BT: Použite svoje zariadenie Android ako Bluetooth gamepad pre iného

Pred pár týždňami sme recenzovali Tablet Remote – an Aplikácia pre Android, ktorá umožňuje používateľom diaľkovo ovládať jedno zariadenie Android s druhým cez Bluetooth . Teraz, zatiaľ čo túto aplikáciu možno použiť napríklad na diaľkové ovládanie médií prehrávaných na inom telefóne alebo tablete s Androidom pripojenom k ​​televízoru cez HDMI, BT ovládač umožňuje hrať emulátorové hry rovnakým spôsobom. Aplikácia premení vaše zariadenie Android na bluetooth gamepad, ktorý vám umožní na diaľku ovládať emulátorové hry bežiace na inom zariadení (hostiteľovi). Rovnako ako Tablet Remote, aj BT Controller musí byť nainštalovaný a spustený na oboch zariadeniach – hostiteľskom aj ovládači – ktoré sú navzájom spárované cez Bluetooth. Odteraz aplikácia funguje iba s niekoľkými emulátormi hier a podporuje ovládanie jedného zariadenia Android s druhým iba cez pripojenie Bluetooth.

BT Controller je možné použiť na ovládanie rôznych emulátorov pre hry Mame, Playstation, CPS2 a N64. Zoznam všetkých podporovaných emulátorov nájdete na stránke aplikácie Android Market (odkaz je uvedený na konci).Tu sú všetky kroky konfigurácie, ktoré musíte vykonať, aby ste aplikáciu nastavili na ovládači a hostiteľských zariadeniach.

  • Ako už bolo spomenuté, najprv sa musíte uistiť, že ovládač BT je nainštalovaný a spustený na oboch zariadeniach.

  • Po zobrazení výzvy aktivujte Bluetooth na oboch zariadeniach.
  • Umožnite, aby bolo Bluetooth vašich zariadení zistiteľné z aplikácie klepnutím na Viditeľné tlačidlo.
  • Ďalej klepnite na Pripojte sa a vyberte zariadenie, s ktorým chcete spárovať.
  • V zobrazenej výzve vyberte, či chcete zariadenie nastaviť ako Ovládač alebo Hostiteľ .

  • Za predpokladu, že ste vybrali jedno zariadenie ako ovládač, druhému sa automaticky priradí rola hostiteľa.
  • Zatiaľ čo sa obrazovka ovládacieho zariadenia automaticky zmení na virtuálny gamepad, na obrazovke hostiteľského zariadenia sa v pravom hornom rohu obrazovky zobrazí malé okno s ukážkou. Klepnutím na toto okno sa dostanete do okna svojho zariadenia Nastavenia jazyka a vstupu . Uistite sa, že ste vybrali a povolili BTController ako predvolenú metódu vstupu na hostiteľskom zariadení. Akonáhle to urobíte, vyššie uvedené okno ukážky by teraz malo zobraziť ľubovoľný kláves stlačený na zariadení ovládača.

Ovládacie zariadenie

  • Všetky klávesy na gamepade ovládacieho zariadenia musíte manuálne namapovať na ovládacie prvky emulátora spusteného na hostiteľskom zariadení.
  • Keď skončíte s nastavením klávesov, nahrajte do emulátora hernú ROM, aby ste ju mohli začať hrať pomocou zariadenia s ovládačom.

Hostiteľské zariadenie

Obrazovka nastavení aplikácie ( Menu > Nastavenia ) umožňuje zapnúť/vypnúť vibrácie (hmatovú/hmatovú spätnú väzbu) po stlačení kláves na gamepade.

Aplikáciu sme úspešne otestovali s HTC Desire ako ovládačom a HTC Desire HD so systémom N64oid ako hostiteľským zariadením.

V Android Markete je k dispozícii niekoľko variantov ovládača BT. Jeden je zadarmo, ale obsahuje reklamy, zatiaľ čo druhý je bez reklám a stojí niečo cez 1 $.

Stiahnite si BT Controller Ad podporované pre Android (Zadarmo)

Stiahnite si BT Controller Ad Free pre Android (Platené)

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad