Bezdrôtová myš nefunguje na mojom počítači (OPRAVENÉ)

Myš je nevyhnutná pre stolné počítače a väčšina ľudí ju používa dokonca aj na svojich notebookoch, pretože touchpad alebo ukazovacia páčka sú dosť nepohodlné. Hráči sú pravdepodobne lepším príkladom publika, ktoré skutočne oceňuje kvalitu dobrej myši s pohodlným pocitom, množstvom tlačidiel a vynikajúcou dobou odozvy.

Bezdrôtovú myš nájdete v skrýši hráčskeho vybavenia len zriedka. V porovnaní s káblovou myšou má horšiu dobu odozvy, pretože sa pripája k počítaču prostredníctvom bezdrôtového kľúča USB.

Iné typy používateľov však uprednostňujú bezdrôtové myši na bežné PC aktivity, prehliadanie internetu, streamovanie a prácu. Keď však vaša bezdrôtová myš nefunguje, môžete byť v pokušení zahodiť ju za káblovú myš, ktorá vás nesklame.opraviť nefunkčnú bezdrôtovú myš

Bezdrôtová myš nefunguje

Predtým, ako tak urobíte, mali by ste tento problém vyriešiť, aby ste zistili, či sa dá ľahko vyriešiť. Problémy s funkčnosťou myši sa môžu vyskytnúť bez ohľadu na značku, vrátane spoločností Microsoft, Logitech a HP.

Niektoré nechcené scenáre, s ktorými sa môžete stretnúť:

 • Kurzor myši skáče alebo sa nepohybuje správne
 • Ukazovateľ myši trvá dlho, kým reaguje na príkazy (zaostávanie myši)
 • Myš po chvíli prestane fungovať alebo nefunguje vôbec
 • Myš USB sa v systéme Windows 10 odpojí
 • VášWindows PC nezisťuje žiadne kliknutia myšou

Ako riešiť problémy s myšou bez myši

Prvý problém je chúlostivý: ako opraviť problémy s myšou v počítači, ak nemôžete použiť myš na navigáciu v systéme Windows 10. Najzrejmejším riešením je v tomto prípade použiť iné ukazovacie zariadenie. Ak máte napríklad notebook, môžete prepnúť na touchpad alebo ukazovaciu páčku.

Ak na pracovnej ploche nemáte druhú myš, skúste použiť iné ukazovacie zariadenie, napríklad tablet na kreslenie. Alebo sa pri navigácii v počítači môžete úplne spoľahnúť na svoju klávesnicu, aj keď si to vyžaduje trochu cviku, aby ste sa naučili prepínať medzi kartami a oknami, ako aj robiť akcie podobné klikaniu na tlačidlá.

Môžete tiež skúsiť použiť Cortanu alebo iné softvérové ​​riešenie na rozpoznávanie reči na počítači so systémom Windows 10. Domnievame sa však, že najlepším spôsobom riešenia problémov s myšou je nastavenie aPripojenie vzdialenej pracovnej plochyz iného počítača pomocou vstavanej aplikácie Pripojenie vzdialenej pracovnej plochy alebo podobnej aplikácie tretej strany TeamViewer .

Ako opraviť bezdrôtovú myš, ak nefunguje v systéme Windows 10

Postupujte podľa týchto riešení jeden po druhom a opravte problémy s funkčnosťou vašej bezdrôtovej myši na počítači so systémom Windows 10.

1. Skontrolujte, či nie je zamrznutý celý systém

Začnite overením, či je celý váš operačný systém zamrznutý, pretože vaša myš môže skutočne fungovať dobre. Ak bola vaša herná relácia skrátená, môžete to ľahko zistiť, pretože okno hry a zvuk zamrznú.

Ak sa však na obrazovke nič nedialo, keď bezdrôtová myš prestala fungovať, skontrolujte, či je klávesnica funkčná. Ak má LED svetlá, stlačte tlačidlo na jeden Zámok alebo Vrchnáky Zámok kľúče, aby ste zistili, či sú zapnuté. V opačnom prípade stlačte Ctrl + Všetko + z a zistite, či sa vaša obrazovka zmení na modrú a zobrazuje možnosti napájania a Správcu úloh.

Keď zistíte, že všetko funguje perfektne okrem myši, prejdite na nasledujúce riešenia.

2. Reštartujte počítač

Vieme, že to znie hlúpo, ale reštartovanie počítača môže stačiť na reštartovanie bezdrôtovej myši a jej opätovné správne fungovanie. Je možné, že jeho služby a ovládače viseli v dôsledku iných spustených procesov, takže reštartovanie systému Windows 10 by malo stačiť.

3. Skontrolujte kompatibilitu myši

Ak ste si nedávno kúpili novú myš alebo ste ju dostali ako darček, možno nepodporuje váš operačný systém. V súčasnosti je to zriedkavé, pretože väčšina moderných myší podporuje Windows 10.

Môže sa to však stať, najmä ak je značka nová alebo relatívne neznáma. Stačí navštíviť webovú stránku výrobcu vašej myši alebo kontaktovať zákaznícku podporu, aby ste sa uistili, že vaša USB myš je kompatibilná s vaším systémom.

4. Skontrolujte batériu myši

Otočením myši skontrolujte, či je jej svetlo zapnuté. Pritom sa bližšie pozrite, aby ste sa uistili, že svetlo nie je zakryté tenkou, priehľadnou fóliou. Možno si z vás kolegovia z kancelárie chceli urobiť malý žart.

Ak však svetlo prerušovane alebo nesvieti, znamená to, že vaša batéria je vybitá alebo vybitá, preto by ste ju mali vymeniť. Potom skontrolujte, či vaša bezdrôtová myš teraz funguje.

5. Presuňte sa bližšie k USB prijímaču

Niektorí používatelia pripájajú svoje notebooky cez inteligentné televízory pomocou kábla HDMI a pokúšajú sa ovládať svoje počítače pomocou myši z veľkej vzdialenosti. Bezdrôtové myši však nie sú stavané na veľký dosah, preto by ste sa mali priblížiť k USB prijímaču, aby ste získali lepší signál. Je to ako keby ste sa so smartfónom priblížili k smerovaču, aby ste získali internet.

Okrem toho by ste sa mali uistiť, že USB prijímač myši nie je blokovaný žiadnymi predmetmi alebo v blízkosti iných zariadení, ako je mikrovlnná rúra alebo smartfón, pretože rušenie môže spôsobiť, že vaša bezdrôtová myš prestane fungovať na vašom počítači so systémom Windows 10.

6. Použite iný port USB

Problém môže byť s portom USB, nie s myšou. Odpojte USB prijímač od stolného počítača alebo notebooku a vyskúšajte iný, identický port. Na stolných počítačoch môžete vyskúšať aj prednú alebo zadnú stranu počítačovej jednotky.

Ak však váš notebook nemá príliš veľa portov, pripojte viacportový rozbočovač USB a potom k rozbočovaču pripojte prijímač USB, aby ste zistili, či vaša bezdrôtová myš funguje.

7. Skúste použiť myš na inom počítači

Možno, že vaša myš nefunguje správne, ale niečo nie je v poriadku s nastaveniami vášho počítača. Najjednoduchší spôsob, ako to dokázať, je pripojiť USB prijímač myši k inému počítaču, aby ste zistili, či tam funguje.

8. Znova nainštalujte myš a zariadenia USB

Je možné, že vaša myš a USB zariadenia neboli správne nainštalované na vašom počítači so systémom Windows 10. Môžete to však rýchlo opraviť v Správcovi zariadení.

Pomocou myši

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na Štart tlačidlo a prejdite na Správca zariadení
 2. Rozbaľte Myši a iné ukazovacie zariadenia kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte Odinštalovať zariadenie Systém Windows ukazuje, ako odinštalovať zariadenie myši
 3. Skontrolovať Odstráňte softvér ovládača pre toto zariadenie box
 4. Kliknite Odinštalovať
 5. Vráťte sa do hlavného okna Správcu zariadení
 6. Otvor Ovládače univerzálnej sériovej zbernice skupina
 7. Vykonajte rovnaké kroky na odinštalovanie zariadení pre vaše porty USB Systém Windows ukazuje, ako odinštalovať zariadenie USB
 8. Otvor Akcia Ponuka
 9. Vyberte Vyhľadajte zmeny hardvéru Správca zariadení ukazuje, ako vyhľadávať zmeny hardvéru
 10. Reštartujte počítač. Systém Windows automaticky preinštaluje chýbajúce zariadenia
 11. Teraz skontrolujte myš

Používanie klávesnice

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať + R , typ devmgmt.msc a stlačte Zadajte spustiť Správca zariadení
 2. Hit Tab vyberte zoznam kategórií
 3. Pomocou klávesov so šípkami prejdite nadol na položku Myši a iné ukazovacie zariadenia kategórii
 4. Stlačte tlačidlo Medzerník rozšíriť túto skupinu
 5. Stlačte tlačidlo ponuky (obdĺžnik s tromi čiarami) alebo použite Shift + F10 na otvorenie kontextového menu
 6. Pre výber stlačte trikrát kláves so šípkou nadol Odinštalovať zariadenie a udrel Zadajte
 7. Stlačte tlačidlo Tab kým si nevyberiete Odstráňte softvér ovládača pre toto zariadenie a udrel Medzerník aby ste zaškrtli jeho políčko
 8. Stlačte tlačidlo Tab na výber Odinštalovať tlačidlo a stlačte Zadajte
 9. Stlačte tlačidlo Všetko + F4 zatvorte všetky okná, kým sa nezobrazí dialógové okno vypnutia
 10. Pomocou klávesu so šípkou nahor alebo nadol vyberte položku Vypnúť možnosť a stlačte Zadajte
 11. Po reštarte počítača systém Windows preinštaluje chýbajúce zariadenia
 12. Skontrolujte, či vaša bezdrôtová myš teraz funguje

9. Aktualizujte ovládač myši a USB

Ak preinštalovanie zariadení neopravilo vašu USB myš, je možné, že jej ovládače sú zastarané. Tento problém však môžete vyriešiť aj pomocou Správcu zariadení.

 1. Dosah Správca zariadení a navigujte v ňom podľa pokynov v Riešenie 8 z tohto zoznamu
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na adaptér myši (alebo stlačte kláves ponuky alebo Shift + F12 ) a vyberte Aktualizujte ovládač (alebo raz stlačte šípku nadol a stlačte Zadajte ) Windows ukazuje, ako aktualizovať ovládač myši
 3. Kliknite Automaticky vyhľadať ovládače (alebo stlačte Tab vyberte túto možnosť a potom stlačte Zadajte )
 4. Ak dostanete Najlepšie ovládače pre vaše zariadenie sú už nainštalované správu, kliknite Vyhľadajte aktualizované ovládače na lokalite Windows Update (alebo stlačte Tab vyberte túto možnosť a stlačte Zadajte )
 5. Po otvorení nastavení služby Windows Update by váš operačný systém mal okamžite začať hľadať aktualizácie. Ak nie, kliknite Skontroluj aktualizácie (alebo stlačte Tab kým nevyberiete toto nastavenie a nestlačíte Zadajte ) Windows 10 ukazuje, ako skontrolovať aktualizácie
 6. Trpezlivo čakajte, kým systém Windows vyhľadá aktualizácie. Ak niečo čaká, kliknite Stiahnuť ▼ alebo Nainštalovať teraz (v závislosti od toho, čo zobrazuje vaša obrazovka) Windows 10 ukazuje, ako sťahovať aktualizácie systému
 7. Reštartujte počítač, aby ste dokončili aktualizáciu systému
 8. Vráťte sa do Správcu zariadení a vykonajte rovnaké kroky na aktualizáciu portov USB z Ovládače univerzálnej sériovej zbernice Ponuka. Nie je však potrebné kontrolovať aktualizácie systému, ak ste to už urobili pre ovládač myši

Bohužiaľ, Windows 10 nie je taký efektívny, pokiaľ ide o sledovanie ovládačov pomocou služby Windows Update. Existujú dve riešenia: ovládač si môžete stiahnuť a nainštalovať sami, alebo sa obrátiť na aaplikácia na aktualizáciu ovládača.

Ak chcete vykonať manuálne aktualizácie, musíte navštíviť webovú stránku výrobcu myši, kde nájdete a stiahnete novší ovládač, ktorý je kompatibilný s vaším operačným systémom. Ak však nechcete riskovať, že získate nepodporovaný ovládač a spôsobíte tým viac škody, môžete sa obrátiť na špecializovanú aplikáciu, ktorá automaticky rozpozná a aktualizuje všetky vaše ovládače.

10. Vráťte späť myš alebo ovládače USB

Ak ste už nainštalovali nekompatibilný ovládač myši, mali by ste ho okamžite odstrániť z počítača a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii. Aj keď si tým nie ste istí, stále je dobré vykonať vrátenie, ak je to možné. Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Prístup a prehliadanie Správca zariadení vykonaním krokov popísaných v Riešenie 8 z tohto zoznamu
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na zariadenie a vyberte Vlastnosti (alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 , stlačte raz šípku nahor a stlačte Zadajte ) Systém Windows ukazuje, ako získať prístup k vlastnostiam zariadenia myši
 3. Kliknite na Vodič tab (alebo stlačte Tab kým nevyberiete generál prejdite na kartu a stlačte kláves so šípkou doprava Vodič )
 4. Kliknite Vrátiť späť ovládač a postupujte podľa pokynov na obrazovke (alebo stlačte Tab trikrát na výber Vrátiť späť ovládač a udrel Zadajte )
 5. Ak Vrátiť späť ovládač tlačidlo je sivé, znamená to, že nemôžete vykonať návrat späť, pretože na vašom počítači nie je žiadna predchádzajúca verzia ovládača
 6. Urobte to isté pre svoje porty USB v Ovládače univerzálnej sériovej zbernice kategóriu na vykonanie vrátenia, ak je to povolené

11. Skontrolujte nastavenia správy napájania USB

Nesprávne nastavenia portu USB môžu byť ďalším dôvodom, prečo vaša bezdrôtová myš nefunguje na vašom počítači so systémom Windows 10. Váš operačný systém má štandardne povolené ponechať porty USB deaktivované, keď sa nepoužívajú, aby sa šetrila energia. Problémom sa však stáva, keď sa porty po pripojení prijímača USB nezapnú. Postup pri riešení tohto problému:

 1. Ísť do Správca zariadení a pohybujte sa podľa pokynov v ňom uvedených Riešenie 8 z tohto zoznamu
 2. Predĺžte Ovládače univerzálnej sériovej zbernice skupina
 3. Vyberte svoje zariadenie USB, kliknite naň pravým tlačidlom myši a prejdite na Vlastnosti . Ak ste sa zasekli s klávesnicou, stlačte kláves ponuky alebo Shift + F12 , stlačte raz šípku nahor a stlačte Zadajte pristúpiť Vlastnosti Windows ukazuje, ako získať prístup k vlastnostiam zariadenia radiča USB
 4. Prepnite na Správa napájania sekcia (tlač Tab kým nevyberiete oblasť kariet a pomocou klávesov so šípkami na ňu neprejdete Správa napájania )
 5. Zrušte začiarknutie Umožnite počítaču vypnúť toto zariadenie, aby ste ušetrili energiu (stlačte Tab vyberte túto možnosť a potom stlačte Medzerník ) Windows ukazuje, ako upraviť nastavenia správy napájania zariadenia
 6. Kliknite OK (stlačte Tab kým si nevyberiete OK , potom Zadajte )
 7. Reštartujte počítač (stlačte Všetko + F4 kým sa nedostanete do ponuky vypnutia, potom vyberte Reštart a stlačte Zadajte )
 8. Skontrolujte, či vaša bezdrôtová myš teraz funguje

12. Spustite Poradcu pri riešení problémov s hardvérom a zariadeniami

Windows 10 má interné nástroje na riešenie problémov pre všetky kritické časti systému vrátane hardvéru a zariadení. Môže vám pomôcť vyriešiť bežné problémy, ktoré môžu brániť správnemu fungovaniu vašej myši alebo portov USB, takže to stojí za vyskúšanie. Normálne to nájdete v nastavenie > Nástroj na riešenie problémov . Ale akChýba nástroj na riešenie problémov s hardvérom a zariadeniamiz tohto zoznamu ho môžete spustiť pomocou nástroja Spustiť. Tu je postup:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , napíšte |_+_| a stlačte Zadajte
 2. Kliknite Ďalšie (stlačte Tab kým si nevyberiete Ďalšie a udrel Zadajte ) Windows 10 ukazuje, ako spustiť nástroj na riešenie problémov s hardvérom a zariadeniami
 3. Postupujte podľa krokov sprievodcu a použite všetky dostupné opravy
 4. Reštartujte operačný systém
 5. Skúste teraz použiť myš USB

13. Vypnite režim rýchleho spustenia

Rýchle spustenie je funkcia systému Windows 10, ktorá zabezpečuje, že nie sú vypnuté všetky procesy a služby, aby sa váš operačný systém po vypnutí rýchlejšie spustil. Je však známe, že rýchle spustenie spôsobilo používateľom systému Windows viacero problémov, vrátaneChyby modrej obrazovky smrti.

V niektorých prípadoch môže tiež brániť správnemu fungovaniu vašej bezdrôtovej myši. Tento problém však môžete ľahko vyriešiť pomocouzakázanie rýchleho spustenia v systéme Windows 10. Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Nezabudnite sa prihlásiť do systému Windows 10 pomocou účtu správcu
 2. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , typ ovládanie panel a stlačte Zadajte otvorte túto aplikáciu
 3. Kliknite Možnosti napájania (alebo použite klávesy so šípkami na pohyb a vyberte Možnosti napájania a stlačte Zadajte ) Systém Windows ukazuje, ako získať prístup k možnostiam napájania z ovládacieho panela
 4. Vyberte Vyberte, čo robia tlačidlá napájania na ľavej strane (alebo stlačte Tab vyberte túto možnosť a Zadajte kliknúť na to) Systém Windows ukazuje, ako získať prístup k nastaveniam tlačidla napájania
 5. Kliknite Zmeňte nastavenia, ktoré sú momentálne nedostupné (alebo stlačte Tab kým nie je vybratá možnosť, potom stlačte Zadajte )
 6. Zakázať Zapnite rýchle spustenie (použitie Tab alebo šípkami vyberte možnosť a potom stlačte Medzerník zrušiť začiarknutie políčka) Systém Windows ukazuje, ako vypnúť rýchle spustenie
 7. Kliknite Uložiť zmeny (použitie Tab alebo šípkami vyberte tlačidlo a potom stlačte Zadajte )
 8. Reštartujte počítač a skúste použiť bezdrôtovú myš

14. Zatvorte všetky spustené aplikácie

Ak máte spustené aplikácie alebo hry náročné na zdroje, niet divu, že vaša USB myš každú chvíľu zamrzne. Tento problém však môžete vyriešiť ukončením všetkých programov, ktoré momentálne nepoužívate. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je ukončiť ich úlohu v Správcovi úloh.

Ako ukončiť spustené procesy:

 1. Kliknite na Štart tlačidlo, vyhľadajte Správca úloh a stlačte Zadajte otvorte túto aplikáciu
 2. Zostaňte v Procesy tab. Ak ste v inej oblasti, použite Tab vyberte karty a klávesy so šípkami prepnite na Procesy oddiele
 3. Vyberte nepoužívanú aplikáciu a kliknite Ukončiť úlohu . Alebo použite Tab vyberte zoznam procesov a pomocou klávesov so šípkami sa pohybujte. Po výbere aplikácie stlačte Tab kým nevyberiete Ukončiť úlohu tlačidlo a stlačte Zadajte (alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 otvorte ponuku kliknutím pravým tlačidlom myši a potom vyberte pomocou šípok nahor a nadol Ukončiť úlohu a udrel Zadajte ) Správca úloh ukazuje, ako ukončiť úlohu prehliadača Google Chrome
 4. Urobte to pre všetky aplikácie, ktoré nepoznáte alebo nepoužívate
 5. Skúste teraz použiť bezdrôtovú myš

Po ukončení všetkých aplikácií môže byť potrebné reštartovať počítač. Ak sú však všetky tieto programy alebo ich časť naplánované na automatické spustenie pri zavádzaní systému Windows, vaša práca bude zbytočná. V takom prípade by ste sa mali vrátiť do Správcu úloh nazakázať všetky spúšťacie aplikácie.

Ako zakázať spúšťacie aplikácie:

 1. Kliknite na Štart tlačidlo, napíšte Správca úloh a stlačte Zadajte otvorte túto aplikáciu
 2. Choďte na Začiatok tab. Ak používate klávesnicu, stlačte tlačidlo Tab kým nevyberiete oblasť kariet, a na navigáciu použite klávesy so šípkami Začiatok
 3. Vyberte aplikáciu a kliknite Zakázať . Alebo stlačte Tab kým nevyberiete zoznam aplikácií, na navigáciu a výber aplikácie použite klávesy so šípkami. Potom stlačte Tab kým nevyberiete Zakázať tlačidlo a stlačte Zadajte (alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 ak chcete otvoriť kontextovú ponuku, vyberte pomocou kláves so šípkami Zakázať a stlačte Zadajte ) Windows 10 ukazuje, ako zakázať spúšťacie procesy
 4. Urobte to pre všetky spúšťacie aplikácie s Povolené postavenie
 5. Reštartujte počítač a zistite, či teraz môžete používať myš USB

15. Spustite čisté spustenie

Lepší nápad ako deaktivovať spúšťacie aplikácie jespustenie čistého spustenia v systéme Windows 10. Okrem zastavenia všetkých programov, ktoré sa automaticky spúšťajú pri štarte Windowsu, zakážete aj plánované služby. Je to krok vpred smerom k oprave vašej bezdrôtovej myši, ak nefunguje na vašom počítači so systémom Windows 10.

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , typ msconfig a udrel Zadajte otvoriť Konfigurácia systému aplikácia
 2. Zostaňte v generál tab. Ak ste niekde inde, stlačte Tab kým nevyberiete oblasť kariet a pomocou klávesov so šípkami na ňu neprejdete generál
 3. o Výber spustenia , vyberte Selektívne spustenie a zakázať Načítať systémové služby a Načítať položky pri spustení . Alebo stlačte Tab kým nedosiahnete Selektívne spustenie , vyberte pomocou klávesov so šípkami Načítať systémové služby a Načítať položky pri spustení , potom stlačte Medzerník pri každom nastavení, aby ste ho zakázali
 4. Kliknite Použiť a výstup. Alebo stlačte Tab kým nedosiahnete Použiť tlačidlo, stlačte Zadajte a stlačte esc
 5. Postupujte podľa pokynov na Riešenie 14 z tohto zoznamu zakážete spúšťacie aplikácie
 6. Reštartujte počítač a skontrolujte problémy s bezdrôtovou myšou

16. Spustite systém Windows 10 v núdzovom režime

Spustenie systému Windows 10 v núdzovom režimeznamená spustenie operačného systému v základnom stave so zakázanými všetkými nedôležitými ovládačmi a súbormi. Je to o niečo prísnejšie ako čisté spustenie, ale pomáha vám to zúžiť koreň problému.

Ak vaša bezdrôtová myš funguje v núdzovom režime, znamená to, že nie je problém s predvolenými nastaveniami systému Windows a štandardnými ovládačmi. Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Vypnite počítač, zapnite ho a potom ho vypnite násilím. Urobte to trikrátzaviesť do režimu riešenia problémov
 2. Ísť do Riešenie problémov > Pokročilé nastavenia > Nastavenia spustenia . Ak nemôžete použiť myš, použite Tab kláves na navigáciu a Zadajte pre prístup k možnostiam Windows 10 zobrazuje rozšírené možnosti spustenia
 3. Vyberte Reštart a stlačte F4 spustenie systému Windows v núdzovom režime (bez sieťových funkcií)
 4. Po spustení systému Windows skontrolujte, či môžete použiť myš USB

17. Odpojte ostatné periférne zariadenia

Vaša USB myš môže rušiť ostatné externé zariadenia aktuálne pripojené k vášmu počítaču. Ak ste si nedávno kúpili alebo ste dostali ako darček nové zariadenie, napríklad webovú kameru alebo adaptér Wi-Fi, skúste ho odpojiť od počítača a zistiť, či sa tým problém s myšou nevyriešil.

Ak si nie ste istí, odpojte všetko okrem myši a klávesnice. Potom vypnite počítač, znova spustite systém Windows a skontrolujte výsledky. Ak vaša bezdrôtová myš teraz funguje, začnite pripájať zariadenia jedno po druhom, kým myš opäť nezačne chybne fungovať.

Akonáhle zistíte zlé jablko, môžete zariadenie preinštalovať, opraviť, poslať späť výrobcovi, ak máte záruku, alebo ho jednoducho zhodiť a nahradiť niečím iným.

18. Spustite SFC

Akékoľvek poškodené súbory vo vašom operačnom systéme môžu spôsobovať problémy s funkčnosťou zariadenia, dokonca aj s myšou. Poškodené súbory by ste však mali byť schopní opraviť tak, že sa obrátite na internú pomôcku systému Windows s názvomSFC (Kontrola systémových súborov). Tu je návod, ako ho použiť:

 1. Stlačte tlačidlo Windows kláves + R , typ cmd a stlačte Ctrl + Shift + Zadajte na otvorenie Príkazový riadok ako správca
 2. Typ |_+_| a stlačte Zadajte Windows ukazuje, ako spustiť príkaz sfc scannow v CMD
 3. Trpezlivo čakajte, kým SFC vykoná svoju prácu. Po dokončení reštartujte počítač
 4. Skontrolujte, či teraz môžete používať myš USB

19. Odinštalujte aktualizácie systému

Dlhoroční používatelia systému Windows sú oboznámení so skutočnosťou, že určité aktualizácie systému by sa nemali vydávať, pretože v konečnom dôsledku poškodzujú počítače. Zlá aktualizácia môže byť dôvodom, prečo vaša bezdrôtová myš už nefunguje správne, najmä ak ste nedávno prešli aktualizáciou. Ak chcete tento problém vyriešiť, mali by ste odinštalovať najnovšiu aktualizáciu systému Windows. Tu je postup:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , typ appwiz.cpl a stlačte Zadajte
 2. Kliknite Pozrite si nainštalované aktualizácie . Alebo stlačte Tab kým si nevyberiete Pozrite si nainštalované aktualizácie , potom stlačte Zadajte Windows 10 ukazuje, ako zobraziť nainštalované aktualizácie systému Windows
 3. Kliknite na Nainštalované na na zoradenie aktualizácií podľa dátumu inštalácie (najnovšie ako prvé). Alebo stlačte Tab kým nevyberiete názov a potom pomocou klávesov so šípkami prejdite na Nainštalované na a stlačte Zadajte raz alebo dvakrát Windows 10 ukazuje, ako zoradiť nainštalované aktualizácie systému Windows podľa dátumu
 4. Dvakrát kliknite na prvú aktualizáciu v Microsoft Windows kategóriu a kliknite Áno na potvrdenie odinštalovania. Alebo stlačte Tab kým nevyberiete oblasť aktualizácií, pomocou klávesov so šípkami prejdite na aktualizáciu a potom stlačte Zadajte vykonať odinštalovanie a Zadajte znova na potvrdenie (na Áno možnosť) Windows 10 ukazuje, ako potvrdiť odstránenie aktualizácií systému Windows
 5. Reštartujte počítač a skontrolujte myš

20. Skontrolujte, či sa v počítači nenachádza škodlivý softvér

Ak má váš počítač vírusy a ak boli infikované kritické súbory, ktoré majú na starosti vaše myš, nie je divu, že vaša bezdrôtová myš už v systéme Windows 10 nefunguje. Tento problém však môžete vyriešiť spustením kontroly škodlivého softvéru. Ak nemáte nainštalované bezpečnostné riešenie tretej strany, obráťte sa na program Windows Defender.

Ako používať program Windows Defender:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kľúč, typ Zabezpečenie systému Windows a stlačte Zadajte na otvorenie tohto programu
 2. Kliknite Ochrana pred vírusmi a hrozbami (alebo stlačte Tab kým nevyberiete túto možnosť a nestlačíte Zadajte ) Windows 10 ukazuje, ako vybrať ochranu pred vírusmi a hrozbami
 3. Kliknite Možnosti skenovania alebo použite klávesy so šípkami na navigáciu tam a stlačte Zadajte Windows 10 ukazuje, ako získať prístup k možnostiam skenovania v programe Windows Defender
 4. Vyberte Rýchla kontrola a kliknite Skenovanie teraz . Alebo stlačte Tab kým nevyberiete možnosti skenovania, stlačte Medzerník pri Rýchla kontrola , potom stlačte Tab vybrať Skenovanie teraz a udrel Zadajte Windows 10 ukazuje, ako spustiť rýchle skenovanie pomocou programu Windows Defender
 5. Ak je vyhľadávanie neúspešné, po výbere spustite ďalšiu kontrolu Kontrola offline v programe Windows Defender režim Windows 10 ukazuje, ako vykonať offline kontrolu programu Windows Defender
 6. Trpezlivo počkajte, kým sa kontrola nevykoná, a umožnite systému Windows odstrániť všetky infikované súbory
 7. Reštartujte počítač a skontrolujte, či myš funguje

21. Odinštalujte softvér herného ovládača

Môžeš použite ovládač PS4 v systéme Windows 10 hrať úžasné hry, ako je napríklad Dark Souls. Niektoré softvérové ​​aplikácie herného ovládača však môžu rušiť USB prijímač vašej myši, čo vám zabráni v jej používaní na počítači.

Ak ste nedávno nainštalovali nástroje ako MotioninJoy, Keysticks alebo JoyToKey, mali by ste ich odstrániť z počítača, aby ste obnovili funkčnosť vašej bezdrôtovej myši.

Ako odinštalovať aplikácie herného ovládača:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , typ appwiz.cpl a stlačte Zadajte
 2. Nájdite aplikáciu v zozname, dvakrát na ňu kliknite a kliknite Áno potvrdiť jeho odstránenie
 3. Kliknite Áno znova, ak vás UAC (Kontrola používateľských účtov) vyzve na odinštalovanie
 4. Ak ste prilepení ku klávesnici, stlačte Tab kým sa nedostanete na zoznam aplikácií, pomocou klávesov so šípkami prejdite na nástroj herného ovládača a potom stlačte Zadajte a postupujte podľa pokynov na odstránenie

22. Zmeňte nastavenia systému BIOS alebo UEFI

Nastavenia USB je možné povoliť a zakázať v režime BIOS alebo UEFI. Ak ste vy alebo niekto iný s prístupom k vášmu počítaču zmenili konfiguráciu systému BIOS, pravdepodobne tam bola deaktivovaná podpora USB a musíte ju znova zapnúť. Je naozaj jednoduché to zrealizovať:

 1. Reštartujte počítač (stlačte Všetko + F4 , stlačte Tab vybrať Reštart z ponuky a potom stlačte Zadajte )
 2. Pred spustením systému Windows rýchlo stlačte kláves zobrazený na obrazovke prístup k nastaveniam systému BIOS
 3. Pomocou klávesov so šípkami prejdite na položku Zariadenia oddiele
 4. V závislosti od typu vášho systému BIOS vyhľadajte a otvorte ľubovoľnú oblasť o USB
 5. Nezabudnite povoliť podporu USB
 6. Uložte aktuálnu konfiguráciu systému BIOS a ukončite systém Windows
 7. Skontrolujte, či teraz môžete používať bezdrôtovú myš

23. Skontrolujte, či máte súbor mouhid.sys

mouhid.sys (Mouse HID Driver) je ovládač zariadenia jadra zodpovedný za rozhranie vašej myši. Bez tohto súboru nemôžete používať žiadnu myš, bez ohľadu na to, čo robíte. Začnite overením, že máte túto položku.

Kde nájsť mouhid.sys:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať + R otvorte Prieskumník súborov
 2. Stlačením prejdite na panel s adresou Tab
 3. Zasiahnite Zadajte kľúč a vložte nasledujúce umiestnenie: |_+_|
 4. Stlačte tlačidlo Zadajte
 5. Hľadajte mouhid.sys súbor v tomto zozname
 6. Ak ho nájdete, stlačte Vyhrať kláves + R , typ cmd , stlačte Ctrl + Shift + Zadajte spustiť Príkazový riadok ako správca
 7. Typ |_+_| a stlačte Zadajte obnoviť predvolenú konfiguráciu mouhid.sys
 8. Ak tam súbor nie je alebo ak je zmenený alebo poškodený, musíte vytvorte disk s inštalačným médiom systému Windows a odtiaľ ho obnoviť

Ako vytvoriť inštalačné médium Windows:

 1. Pripojte prázdnu jednotku USB Flash k počítaču
 2. Stiahnite si Media Creation Tool z oficiálna web stránka
 3. Spustite program a podľa pokynov vytvorte inštalačný USB disk Windows

Ako obnoviť mouhid.sys z inštalačného média Windows:

 1. Prihláste sa do systému Windows 10 pomocou účtu správcu
 2. Uistite sa, že pero s inštalačným médiom systému Windows je zapojené do počítača
 3. Stiahnite si 7-Zipa nainštalujte ho do počítača
 4. Stlačte tlačidlo Vyhrať + A na otvorenie Prieskumník súborov
 5. Prejdite na USB flash disk
 6. Otvor Zdroje priečinok
 7. Nájdite install.esd súbor
 8. Kliknite pravým tlačidlom myši install.esd (alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 ) a otvorte ho pomocou 7-Zip ( Otvoriť archív )
 9. Prehľadávať install.esd obsah súboru v 7-Zip, potom vyhľadajte a skopírujte súbor mouhid.sys súbor
 10. Prepnite späť do Prieskumníka a prejdite do nasledujúceho umiestnenia: |_+_|
 11. Prilepte mouhid.sys súbor tu. Ak už existuje, prepíšte existujúcu položku
 12. Reštartujte počítač

Ak súbor mouhid.sys práve používa systém Windows, nedovolí vám ho prepísať. Existuje však niekoľko riešení: prevzatie vlastníctva a použitie nástroja Unlocker na odstránenie poškodeného súboru.

Ako prevziať vlastníctvo mouhid.sys:

 1. Prihláste sa do systému Windows 10 pomocou účtu správcu
 2. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + A na otvorenie Prieskumník súborov
 3. Prejdite na: |_+_|
 4. Kliknite pravým tlačidlom myši mouhid.sys a prejdite na Vlastnosti . Alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 , stlačte šípku nahor a stlačte Zadajte
 5. Prepnite na Bezpečnosť oddiele. Alebo stlačte Tab kým nevyberiete oblasť kariet, potom prejdite na ňu stlačením šípky doprava Bezpečnosť
 6. Kliknite Pokročilé . Alebo stlačte Tab kým nevyberiete toto tlačidlo a nestlačíte Zadajte
 7. Vedľa vlastník , kliknite Zmeniť . Alebo stlačte Tab kým si nevyberiete Zmeniť , potom stlačte Medzerník
 8. Typ Správcovia a kliknite Skontrolujte mená . Alebo stlačte Tab vybrať Skontrolujte mená , potom stlačte Zadajte
 9. Stlačte tlačidlo OK , potom Použiť a OK dvakrát
 10. Raz sa vrátil do Vlastnosti kliknite na panel Upraviť (stlačte Tab vyberte možnosť a potom Zadajte )
 11. o Plná kontrola , kliknite Povoliť . Alebo stlačte Tab kým nedosiahnete Povoliť box a stlačte Medzerník aby ste to umožnili
 12. Kliknite Použiť (stlačte Tab kým nedosiahnete Použiť a zasiahnuť Zadajte kľúč)
 13. Po potvrdení akcie zatvorte všetky okná

Ako odstrániť mouhid.sys pomocou Unlocker:

 1. Stiahnite si Unlocker. Aplikácia už nie je k dispozícii na stiahnutie z oficiálnej webovej stránky, ale nájdete ju na zrkadlových webových stránkach tretích strán
 2. Rozbaľte a nainštalujte aplikáciu. Buďte opatrní počas inštalácie, pretože Unlocker ponúka stiahnutie a inštaláciu nesúvisiacich programov tretích strán. Tieto ponuky môžete odmietnuť tak, že pred kliknutím zrušíte začiarknutie ich možností Ďalšie
 3. Ak sa pri pokuse o rozbalenie alebo inštaláciu programu Unlocker zobrazí chyba, znamená to, že program Windows Defender alebo váš antivírusový nástroj tretej strany ho blokuje (hrozba sa nazýva |_+_|). Aby ste mohli používať Unlocker, musíte to povoliť na svojom zariadení. Nebojte sa, pretože ho môžete neskôr odstrániť
 4. Spustite aplikáciu Unlocker
 5. Pomocou vstavaného prehliadača súborov prejdite na |_+_| umiestnenie (ak je systém Windows nainštalovaný na predvolenom disku C:, prejdite na Windows > Systém 32 > vodičov )
 6. Vyberte mouhid.sys súbor a stlačte OK
 7. Otvor Žiadna akcia menu a vyberte Odstrániť a potom stlačte tlačidlo OK
 8. Keďže ide o systémový súbor, ktorý momentálne používa váš počítač, Unlocker vám ponúkne jeho odstránenie pri ďalšom spustení systému Windows. Prijmite túto ponuku
 9. Reštartujte počítač
 10. OTVORENÉ Prieskumník súborov použitím Vyhrať kláves + A
 11. Prejdite na miesto, kam ste skopírovali súbor mouhid.sys z inštalačného média Windows. Skopírujte to znova
 12. Teraz prejdite na |_+_| a prilepte súbor. Už by ste nemali dostávať chyby povolení
 13. Znova reštartujte počítač. Vaša bezdrôtová myš by teraz mala fungovať v systéme Windows 10

24. Použite Obnovovanie systému

Vrátenie systému Windows 10 na predchádzajúci kontrolný bod, keď myš stále fungovala, jednoduchým spôsobom vyriešil problém, ak sa vyskytol v dôsledku neznámej softvérovej udalosti. To však znamená, že Obnovovanie systému musí byť na vašom počítači už dávno povolené a že máte vytvorený aspoň jeden bod obnovenia predtým, ako vaša bezdrôtová myš prestala fungovať. Tu je to, čo musíte urobiť:

 1. Prihláste sa do systému Windows 10 pomocou účtu správcu
 2. Stlačte tlačidlo Vyhrať kláves + R , typ ovládanie panel a udrel Zadajte
 3. Vyberte zotavenie . Alebo pomocou klávesov so šípkami prejdite na túto možnosť a stlačte Zadajte Windows 10 ukazuje, ako získať prístup k obnoveniu z ovládacieho panela
 4. Kliknite Otvorte Obnovenie systému . Alebo stlačte Tab kým nedosiahnete Pokročilé nástroje na obnovu menu, prejdite na Otvorte Obnovenie systému pomocou klávesov so šípkami a stlačte Zadajte Windows 10 ukazuje, ako otvoriť Obnovovanie systému
 5. Vyberte bod obnovenia zo zoznamu a kliknite Ďalšie . Alebo použite Tab ak chcete prepnúť na zoznam bodov obnovenia, pomocou klávesov so šípkami vyberte kontrolný bod a stlačte Tab kým nedosiahnete Ďalšie tlačidlo a stlačte Zadajte Windows 10 zobrazuje niekoľko bodov obnovenia systému
 6. Postupujte podľa pokynov na obrazovke
 7. Po reštartovaní systému Windows skontrolujte, či stále nemáte problémy s bezdrôtovou myšou

25. Použite Zobrazovač udalostí

Ak stále nemôžete zistiť, čo je zlé, aby ste problém vyriešili, odporúčame vám kontaktovať technickú podporu výrobcu vašej myši. Mali by byť schopní vniesť do veci trochu svetla.

Predtým, ako to urobíte, je dobré zhromaždiť čo najviac informácií o vašej myši a najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť Zobrazovač udalostí.

Ako používať Zobrazovač udalostí:

 1. Stlačte tlačidlo Windows kľúč, typ Správca zariadení a udrel Zadajte otvorte túto aplikáciu
 2. Predĺžte Myši a iné ukazovacie zariadenia skupina. Alebo stlačte Tab , pomocou klávesov so šípkami prejdite na kategóriu a stlačením klávesu so šípkou doprava rozšírte skupinu
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši na adaptér myši a prejdite na Vlastnosti . Alebo stlačte tlačidlo ponuky alebo Shift + F12 , stlačte šípku nahor a stlačte Zadajte Systém Windows ukazuje, ako získať prístup k vlastnostiam zariadenia myši
 4. Prepnite na Diania tab. Alebo stlačte Tab kým sa nedostanete do oblasti kariet a prejdite na ňu pomocou kláves so šípkami Diania Systém Windows ukazuje, ako získať prístup k udalostiam zariadenia myši
 5. Kliknite Zobraziť všetky udalosti . Alebo stlačte Tab kým nevyberiete toto tlačidlo a nestlačíte Zadajte
 6. Skopírujte informácie nájdené v zozname udalostí (at generál a Podrobnosti )

Ak nechcete kontaktovať technickú podporu, môžete si na Google vyhľadať ďalšie informácie na základe udalostí týkajúcich sa myši, ktoré zaregistroval váš systém. Môžete tiež pripojiť USB prijímač k inému počítaču a porovnať protokoly udalostí.

26. Resetujte Windows 10

Vykonanie obnovenia továrenských nastavení v systéme Windows 10je poslednou možnosťou na obnovenie pôvodných systémových súborov. S týmto riešením by ste však mali pokračovať iba vtedy, ak ste si úplne istí, že vaša myš je podporovaná vaším operačným systémom a nie je žiadnym spôsobom poškodená.

Vaše osobné súbory zostanú nedotknuté, takže nemusíte vykonávať zálohy. Budete však musieť preinštalovať všetky svoje aplikácie a hry nainštalované na rovnakom disku ako Windows.

Ako resetovať Windows 10:

 1. Stlačte tlačidlo Vyhrať kľúč, typ Obnovte tento počítač a udrel Zadajte
 2. o Obnovte tento počítač , kliknite Začať . Alebo stlačte Tab kým nevyberiete toto tlačidlo, potom stlačte Zadajte Windows 10 ukazuje, ako resetovať tento počítač
 3. Vyberte si Ponechajte moje súbory Windows 10 zobrazuje možnosti resetovania počítača
 4. Pokračujte krokmi na obrazovke

Nefunkčnú bezdrôtovú myš môžete opraviť

Ak chcete skontrolovať, či vaša bezdrôtová myš nefunguje v systéme Windows 10, môže ísť o problém s nastavením zariadenia alebo počítača. Najchúlostivejšou časťou je riešenie problému bez myši, pokiaľ nemôžete počítač ovládať na diaľku z iného počítača. Napriek tomu je vaša klávesnica vaším priateľom.

Začnite kontrolou, či je celý váš systém zamrznutý. Môžete vyskúšať jednoduché riešenia, ako je reštartovanie počítača, kontrola kompatibility myši a batérie, priblíženie sa k prijímaču USB a uistenie sa, že mu nič nebráni, pripojenie k inému portu USB a pokus o použitie nefunkčnej myši na inom počítači.

Ďalej by ste mali preinštalovať myš a zariadenia USB, aktualizovať alebo vrátiť späť ich ovládače, skontrolovať nastavenia správy napájania USB, spustiť interný nástroj na riešenie problémov s hardvérom a zariadeniami, vypnúť rýchle spustenie, ukončiť všetky spustené programy, spustiť čisté spustenie systému, spustiť systém Windows 10 v núdzovom režime a odpojte ostatné externé zariadenia okrem USB prijímača myši.

Okrem toho môžete spustiť SFC na nájdenie a opravu poškodených systémových súborov, odinštalovanie chybných aktualizácií systému, kontrolu počítača na prítomnosť škodlivého softvéru, odinštalovanie nástrojov herného ovládača, zmenu nastavení BIOSu alebo UEFI, kontrolu, či máte súbor mouhid.sys, použite Obnovovanie systému vrátiť sa k predchádzajúcemu kontrolnému bodu a pred kontaktovaním technickej podpory sa obráťte na Zobrazovač udalostí, aby ste získali ďalšie podrobnosti.

Ak všetko zlyhá, ale ste si istí, že myš USB funguje na akomkoľvek inom počítači, môžete obnoviť výrobné nastavenia systému Windows 10 a následne preinštalovať všetky systémové súbory, ktoré môžu byť poškodené, chýbajúce alebo poškodené.

Ako sa vám podarilo znovu spustiť vašu bezdrôtovú myš? Povedzte nám o tom všetko v komentároch nižšie.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte