Ako zobraziť využitie úložiska podľa priečinka v systéme Windows 10

Ak je váš pevný disk plný, ako by mal byť, pravdepodobne budete musieť manuálne skontrolovať veľkosť každého priečinka na vašich diskoch. To je prinajmenšom únavné. Ak chcete veci zjednodušiť, môžete si stiahnuť aplikáciu, ktorá rozdelí využitie úložiska podľa priečinkov. Nie je nedostatok týchto aplikácií, aj keď tie dobré nemusia byť zadarmo. Ak však používate Windows 10, nepotrebujete aplikáciu.

Windows 10 má veľmi šikovnú a absurdne skrytú funkciu, ktorá vám umožňuje zobraziť využitie úložiska podľa priečinkov. Je súčasťou Windowsu 10 od aktualizácie Creators Update, približne v rovnakom časeStorage Sensebol pridaný, ale málokto vie, že tam je . Táto funkcia je „skrytá“ kvôli zlému dizajnu a žiadnemu vizuálnemu náznaku, že je na nej postavené niečo iné.

Využitie úložiska podľa priečinka

Táto funkcia sa nachádza v aplikácii Nastavenia. Prejdite do skupiny nastavení Systém a vyberte kartu Úložisko. Zobrazí sa vám všetky jednotky, ktoré sú pripojené k vášmu systému, interné aj externé. Pre každú jednotku vidíte využité a voľné miesto. Nie je to nič nové a rovnaké informácie sú dostupné, ak navštívite tento počítač v Prieskumníkovi súborov. Čo je o niečo menej zrejmé, je, že sa môžete preklikávať cez tu uvedené jednotky.Keď sa preklikáte, uvidíte veľa prednastavených priečinkov, ako sú Aplikácie a hry, Systém a vyhradené, dočasné súbory atď. Tieto priečinky automaticky generuje systém Windows a môžete sa po nich preklikať a zistiť, koľko miesta každý z nich zaberá. . Môžete odstrániť súbory z niektorých z týchto priečinkov. Nezaujímajú nás však len tieto systémové priečinky, takže čo musíte urobiť, je vyhľadať priečinok „Iné“ a kliknúť naň.

V tejto časti sa zobrazí zoznam všetkých priečinkov na tejto jednotke. Každý priečinok je sprevádzaný jeho veľkosťou na disku. Ak kliknete na priečinok, otvorí sa v Prieskumníkovi, kde, ak chcete, môžete z neho odstrániť súbory.

K dispozícii je tiež priečinok (Files at drive root), ktorý vám ukáže celkovú veľkosť všetkých súborov uložených priamo v koreňovom adresári disku, na ktorom sa nachádzate. Ak naň kliknete, jednotka sa otvorí v Prieskumníkovi súborov.

Toto vám neukáže veľkosť priečinkov vnorených do tých v koreňovom adresári jednotky. Tento panel nastavení mi napríklad ukázal veľkosť môjho priečinka Steam, neukázal mi však veľkosť priečinkov v priečinku Steam. Je to obmedzené týmto spôsobom, ale stále sa mi podarilo uvoľniť viac ako 25 GB miesta len pomocou informácií z tohto úložného panela.

Pre niektoré položky budete musieť navštíviť priečinky vygenerované systémom napr. hry a aplikácie. Priečinky sú zoradené podľa veľkosti, takže najviac miesta zaberajú priečinky hore. Keď odstránite súbory, budete musieť zatvoriť a znova otvoriť aplikáciu Nastavenia, aby ste videli aktualizované hodnoty úložiska pre vaše disky a priečinky.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad