Ako zmeniť obrazovku na čiernobielu

Prokrastináciu možno pripísať tomu, že práca je nudná. V porovnaní s tým všetko ostatné vyzerá tak zaujímavo, ale keď skončíte s prácou, zaujímavé veci sa rýchlo stratia. Ak ste náchylní na otáľanie do bodu, kedy pravidelne zmeškáte termíny, skúste zafarbiť obrazovku čiernobielo. Budete prekvapení, ako nezaujímavo všetko zrazu vyzerá a o koľko sa dokážete viac sústrediť na svoju prácu. Toto sa samozrejme neodporúča pre profesionálov v oblasti dizajnu, ktorí potrebujú farbu na obrazovke, ale ak máte napísať nudnú správu alebo dokončiť výskumnú prácu, prepnite obrazovku na čiernobielu a vyskúšajte to.

Čiernobiela obrazovka – Windows 10

Windows 10 má vstavanú funkciu farebného filtra. Je zameraný na používateľov, ktorí trpiaFarbosleposťale má aj možnosť odtieňov sivej, ktorá dokáže zmeniť vašu obrazovku na čiernobielu.

Otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite do skupiny nastavení Zjednodušenie prístupu. Prejdite na kartu Farba a vysoký kontrast a zapnite prepínač „Použiť farebný filter“. V rozbaľovacej ponuke „Vybrať filter“ vyberte možnosť „Odtiene šedej“.Filter sa použije okamžite a nemusíte reštartovať systém ani sa odhlasovať a znova prihlasovať. Dá sa rovnako jednoducho vypnúť.

Windows 7

Windows 7 má funkcie zjednodušenia prístupu, ale nemá farebný filter ako Windows 10. V tomto prípade je najjednoduchším spôsobom, ako zmeniť obrazovku na čiernobielu, znížiť sýtosť obrazovky na 0. Urobte to prostredníctvom ovládacieho panela grafickej karty. Ak používate externý monitor, nemeňte jeho úrovne sýtosti z vlastných ovládacích prvkov monitora.

V prípade grafiky Intel kliknite pravým tlačidlom myši na prázdnu oblasť na pracovnej ploche a vyberte položku Nastavenia grafiky Intel. Na paneli nastavení prejdite do časti Displej> Nastavenia farieb. Potiahnite posúvač sýtosti úplne doľava, aby bola jeho hodnota nastavená na 0 a zostane vám čiernobiela obrazovka.

Ak používate grafickú kartu NVIDIA alebo AMD, hľadajte podobnú možnosť v ovládacom paneli vášho GPU.

V prípade, že vám grafická karta neumožňuje zmeniť sýtosť, vyskúšajte NegativeScreen aplikácia, ktorá má možnosť v odtieňoch sivej a funguje so systémom WindowsXP a vyšším.

Čiernobiela obrazovka – macOS

Produkty Apple majú celkom skvelé možnosti dostupnosti, z ktorých jedna obsahuje filter obrazovky. Otvorte Predvoľby systému a prejdite na Prístupnosť. V stĺpci naľavo vyberte možnosť Zobraziť a z možností napravo vyberte možnosť Použiť odtiene sivej.

Rovnako ako možnosť Windows 10, vaša obrazovka sa okamžite zmení na čiernobielu. Nemusíte sa odhlasovať ani reštartovať Mac a vypnutie tejto možnosti je rovnako jednoduché ako jej zapnutie.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad