Ako zakázať posúvanie pomocou touchpadu v systéme Windows 10

Presné touchpady vám umožňujú navigovať v našom zariadení pomocou gest.Gestása vykonávajú potiahnutím kombinácie dvoch, troch alebo štyroch prstov po touchpade. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa niektoré gestá, ako napríklad potiahnutie štyrmi alebo tromi prstami nadol, vykonali náhodne. Potiahnutie dvoma prstami sa však často vykonáva, keď to nemáte v úmysle, a to je gesto, ktoré sa bežne spája s funkciou posúvania. Bez kolieska myši podporuje touchpad toto jednoduché gesto, aby ste nemuseli posúvať posúvače, keď potrebujete posúvať okno. Ak sa vám často stáva, že náhodne rolujete, keď to nechcete, môžete v systéme Windows 10 zakázať posúvanie pomocou touchpadu.

Mali by sme spomenúť, že touchpad nie je jediný spôsob, ako posúvať webovú stránku alebo okno aplikácie. Na zvislé posúvanie môžete použiť klávesy so šípkami a klávesy pre stránku nahor/nadol. Ak náhodou k notebooku používate myš, a to robí pomerne veľa ľudí, nič vám neunikne. To znamená, že to nie je niečo, čo by ste mali robiť len preto, že môžete. Ak skutočne považujete posúvanie cez touchpad za prekážku, vypnite ho. Ak zistíte, že pri písaní je problém, zvážte vypnutie touchpadu pri písaní. Môže to byť špeciálne tlačidlo alebo gesto klepnutia, ktoré vám to umožní.

Zakázať posúvanie cez touchpad

Otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite do skupiny nastavení Zariadenia. Prejdite na kartu Touchpad. Posuňte zobrazenie nadol na časť Priblíženie a posúvanie a zrušte začiarknutie možnosti „Posúvať potiahnutím dvoma prstami“. Tým sa zakáže posúvanie na touchpade.Keďže rolovanie je základnou funkciou, nemusí byť možné zakázať rolovanie pomocou touchpadu. Ak zistíte, že gesto sa ľahko vykonáva, môžete znížiť citlivosť touchpadu. Prípadne skontrolujte nastavenia ovládača touchpadu a zistite, či vám umožňujú nastaviť posúvanie na posúvanie tromi alebo štyrmi prstami. Predvolené nastavenie v systéme Windows 10 nepodporuje toto konkrétne prispôsobenie, hoci váš ovládač touchpadu, najmä ak je to ovládač Snaptics, ho môže podporovať.

Ak všetko ostatné zlyhá, môžete vyskúšať aplikácie tretích strán, ale možno si budete musieť jednu kúpiť. Bezplatný nemusí robiť to, čo potrebujete. Ak máte notebook Asus, Dell alebo HP, skontrolujte, či majú vlastný softvér, ktorý pribalili k vášmu notebooku na správu gest touchpadu. Je to beh na dlhé trate, ale títo výrobcovia ponúkajú ďalšie aplikácie na správu displeja a zvuku a niektoré, najmä Asus, môžu mať špeciálnu aplikáciu na správu touchpadu.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac