Ako vytvoriť anonymný e-mail na ochranu vašej identity

Od firemných tipov až po vtipy pre vašich priateľov, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli chcieť poslať e-mail bez toho, aby ste odhalili svoju identitu. Odosielanie skutočne anonymných e-mailov však môže byť zložitejšie, než si dokážete predstaviť. Vzhľadom na zhromažďovanie údajov o všetkých našich internetových aktivitách je to znepokojujúce, pretože pre spoločnosti alebo vlády je ľahké sledovať kohokoľvek online. Ak chcete poslať anonymný e-mail a uistiť sa, že vaša skutočná identita s ním nikdy nie je spojená, musíte urobiť niekoľko opatrení.

V tomto článku vás prevedieme všetkými krokmi a ukážeme vám, ako zostať v bezpečí a chrániť svoje súkromie pri odosielaní anonymných správ. Čítajte ďalej a dozviete sa ako vytvoriť anonymný e-mail.Preto možno budete potrebovať anonymný e-mailový účet

Ak ste ako väčšina ľudí, to znamená, že máte bežný e-mailový účet, ktorý používate na odosielanie správ rodine a priateľom, ako aj na informovanie o novinkách a informáciách. Možno aj vy máte pracovný email s o niečo vyššou úrovňou zabezpečenia, najmä ak pracujete s citlivými informáciami. Čo ak naozaj chcete mať možnosť poslať e-mail a s istotou vedieť, že nikto nemôže vystopovať vašu totožnosť ani čítať vaše správy?

Napríklad možno chcete kontaktovať reportéra s informáciami, ale nechcete byť menovaný ako zdroj. Alebo potrebujete nahlásiť nezákonné alebo nemorálne správanie zo strany vašej spoločnosti, ale nechcete ohroziť svoju prácu. Alebo možno ste jednoducho niekto, kto si veľmi váži svoje súkromie a nepáči sa mu súčasný trend zhromažďovania a centralizácie obrovského množstva údajov o ľuďoch, preferenciách a online aktivitách kohokoľvek.

V týchto prípadoch je potrebný anonymný e-mail. Možno dokonca chcete celý anonymný e-mailový účet, ktorý nie je prepojený s vašou skutočnou identitou, alebo chcete mať možnosť poslať jednorazový anonymný e-mail.

Základné riešenie: založte si emailový účet s nepravdivými informáciami

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob odoslania anonymného e-mailu je zriadiť si účet u poskytovateľa, ako je Gmail, Hotmail alebo Outlook, a jednoducho zadať nepravdivé informácie. Zvyčajne môžete použiť falošné meno a polohu a ľahko môžete mať dva účty od rovnakého poskytovateľa. Užitočným tipom na správu druhého účtu je použitie súkromného režimu vo vašom prehliadači, ktorý vám umožní prihlásiť sa do druhého účtu bez toho, aby ste sa museli odhlásiť z hlavného účtu. Potom môžete posielať e-maily zo svojho nového účtu rovnako ako bežný e-mail.

Problém s týmto prístupom je, že pri registrácii účtu budete často požiadaní o overenie svojej identity. Niekedy budete musieť poskytnúť existujúcu e-mailovú adresu alebo poskytnúť svoje mobilné číslo, prihlasovacie meno na Facebooku alebo iné identifikačné údaje. Ak potrebujete odoslať iba niekoľko náhodných e-mailov, nie je to problém, pretože tieto informácie neuvidí nikto okrem poskytovateľa e-mailu. Ak však chcete byť skutočne anonymní od tretích strán, ktoré môžu mať o vaše online aktivity najväčší záujem (a ktoré môžu mať dostatok zdrojov na ich objavovanie), tak je to problém. Ak máte vážne obavy o svoju anonymitu, mali by ste namiesto toho použiť metódu nižšie.

Najpokročilejšie riešenie: vytvorte si anonymný šifrovaný e-mailový účet

K dispozícii je niekoľko anonymných e-mailových služieb, ako napríklad TorGuard, Mailnesia, Mailinator, Hushmail a mnoho ďalších, ale veľmi populárna a ľahko použiteľná je ProtonMail. Táto poštová služba je prístupná cez Tor, tiež známy ako Cibuľový smerovač , čo je prehliadač určený na ochranu súkromia na internete. Ak to myslíte so súkromím vážne, mali by ste už používať Tor, takže je užitočné mať e-mailovú službu kompatibilnú s prehliadačom.

Na zriadenie účtu ProtonMail nemusíte poskytovať žiadne informácie – všetko, čo potrebujete, je používateľské meno a heslo. Keď odosielate e-mail, používa sa šifrovanie typu end-to-end, čo znamená, že vaše správy nemôže čítať nikto iný ako skutočný príjemca. Spoločnosť sídli vo Švajčiarsku, ktoré má prísne individuálne zákony na ochranu súkromia, takže sa nemusíte obávať, že by spoločnosť kvôli právnym záležitostiam odovzdala údaje úradom. Existujú aplikácie pre Android a iOS a webový klient, ktorý vám umožní posielať šifrované e-maily.

Keď sa zaregistrujete na účet ProtonMail - a nemusíte sa obávať, c 'je možnosť aj pre bezplatný účet – môžete použiť webmail alebo iné aplikácie na písanie, odosielanie a prijímanie e-mailov ako ktorýkoľvek iný e-mailový klient. Na rozdiel od iných klientov si môžete byť istí, že nikto nemôže prepojiť e-maily, ktoré posielate z ProtonMail, s vašou skutočnou identitou. Zistite viac a zaregistrujte sa pomocou účtu na https://protonmail.com/

Pošlite jednorazový anonymný e-mail

Ďalšia možnosť je dostupná, ak jednoducho chcete poslať jednorazový anonymný e-mail bez potreby plnohodnotného poštového klienta, kde môžete prijímať e-maily. V tomto prípade môžete použiť anonymný e-mailový nástroj dostupný na adrese https://anonymoususemail.me/

Ak chcete použiť stránku, stačí uviesť v poli názov v poli meno, ktoré sa má zobrazovať v e-maile Dáva namiesto toho uveďte e-mailovú adresu, ktorá sa má zobrazovať v e-maile, a e-mailovú adresu príjemcu do poľa Pre . Ak chcete dostať odpoveď, môžete do poľa pridať svoju e-mailovú adresu Odpovedať , ale tým sa e-mail očividne stane anonymným. Potom zadajte predmet a telo textu ako zvyčajne a môžete tiež použiť text RTF a tiež priložiť súbory, ak chcete. Potom stlačte veľké červené tlačidlo Poslať email a váš e-mail bude anonymne odoslaný príjemcovi.

Služba je bezplatná, ale odchádzajúce e-maily obsahujú podpis v spodnej časti webovej stránky, ktorá sa používa na generovanie e-mailu. Ak sa chcete zbaviť podpisu, môžete sa zaregistrovať na platený účet, ktorý odomkne nepodpísanú verziu.

Na ochranu svojej identity použite sieť VPN

Vždy, keď je potrebné odoslať anonymný e-mail, je potrebné okrem použitia špeciálneho e-mailového klienta prijať aj opatrenia na svoju ochranu. Problém je v tom, že aj keď používate anonymný e-mail, stále je možné, že vás bude možné sledovať. Ak máte účet, ktorý zaznamenáva informácie, ako je adresa IP, ktorú používate na prístup k nemu, čo robí väčšina stránok, potom vás možno sledovať prostredníctvom tejto adresy IP. Vaša IP adresa je vám pridelená vždy, keď pripojíte zariadenie k sieti, takže je ľahké zistiť, či niekto pristupoval k rôznym službám z rovnakého miesta. To znamená, že váš anonymný účet možno spätne vysledovať k vášmu skutočnému účtu, a teda k vašej skutočnej identite.

Ak chcete zostať skutočne anonymní, musíte skryť svoju IP adresu keď používate anonymný e-mail. Najlepší spôsob, ako skryť svoju IP adresu, je použiť virtuálnu súkromnú sieť, čo je softvér nainštalovaný na vašom zariadení, ktorý šifruje všetku vašu internetovú prevádzku. Tieto zašifrované údaje sa potom odošlú na server, kde sa dešifrujú a priradí sa im nová IP adresa. Údaje sa potom odošlú na pôvodné miesto určenia.

Používanie siete VPN znamená, že nielen všetka vaša prevádzka je šifrovaná (čo je dobré pre súkromie, pretože to bráni ľuďom špehovať vašu aktivitu), ale aj to, že vám je pridelená nová adresa IP (zatiaľ čo vaša skutočná adresa IP zostáva skrytá). To znamená, že vás nemožno sledovať prostredníctvom vašej IP adresy. Preto by ste mali vždy pred otvorením prehliadača a prístupom k anonymnému e-mailu sa pripojte k svojej sieti VPN lepšia ochrana vášho súkromia .

Odporúčané siete VPN na ochranu vášho súkromia

Pokiaľ ide o výber poskytovateľa VPN, existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať. Na rozdiel od anonymných e-mailových služieb, ktoré sú dostupné zadarmo, by ste ich nemali používať vôbec bezplatné služby VPN . Problém je v tom, že bezplatné služby VPN majú tendenciu ohrozovať súkromie používateľov predajom používateľských údajov alebo dokonca umožnením prístupu k zariadeniam používateľov tretím stranám, takže bezplatná sieť VPN vám robí veľa. menej istý než tomu, čomu veríš. Ak chcete čo najlepšie chrániť svoje súkromie, musíte si predplatiť spoľahlivú platenú sieť VPN.

Ak chcete vybrať poskytovateľa VPN, musíte zvážiť nasledujúce prevádzkové faktory a vlastnosti:

  Výborná bezpečnosťaby ste zabránili komukoľvek prelomiť šifrovanie a získať prístup k vašim údajom. Hľadajte 256-bitové pokročilé šifrovanie pre maximálnu bezpečnosť. A žiadna politika prihlasovania takže si môžete byť istí, že informácie o používaní internetu sa nikdy nezaznamenávajú a nemôžu byť doručené orgánom činným v trestnom konaní ani iným tretím stranám.
 1. Rýchle pripojenia v aby vás vaša sieť VPN nespomalila pri prehliadaní, streamovaní alebo sťahovaní obsahu.
 2. Veľa serverov dostupných vtakže môžete ľahko nájsť server, ktorý je rýchly a spoľahlivý a vyhovuje vašim potrebám. Softvérová podpora pre viacero operačných systémov vtakže si môžete nainštalovať svoju sieť VPN na všetky rôzne zariadenia, ktoré možno používate na odosielanie e-mailov, ako je telefón, tablet a počítač.

S ohľadom na všetky tieto faktory sme zostavili nasledujúci zoznam sietí VPN, ktoré môžete použiť na odosielanie anonymných e-mailov a na zachovanie anonymity online:

jeden.ExpressVPN

Navštívte stránku expressvpn.com

ExpressVPN je to sieť VPN, ktorú často uvidíte odporúčanú na viacerých stránkach kvôli jej silným stránkam, pokiaľ ide o rýchlosť, bezpečnosť a jednoduchosť použitia. Pokiaľ ide o bezpečnosť, sú tu všetky základné funkcie: 256-bitové šifrovanie na ochranu údajov a politika bez protokolovania, aby boli informácie o prevádzke súkromné. Okrem toho je v softvéri viac bezpečnostných funkcií, ako je ochrana proti úniku DNS (takže vás nemožno identifikovať pomocou DNS), prepínač zabíjania (ktorý preruší pripojenie vášho zariadenia k internetu, ak dôjde k výpadku siete VPN, aby sa zabránilo náhodné odosielanie údajov cez nezabezpečené pripojenie) a kontrolu IP adresy (takže môžete pred odoslaním anonymnej pošty ešte raz skontrolovať, či je vaša skutočná IP adresa skrytá).

Dostupné pripojenia sú super rýchle (odtiaľ Name Express), čo umožňuje bezporuchové sťahovanie, streamovanie, prehliadanie a odosielanie e-mailov akejkoľvek veľkosti. V 94 krajinách je k dispozícii obrovská sieť s viac ako 2 000 servermi, takže si svoje údaje môžete odskočiť cez výber cudzích krajín. Softvér je dostupný pre rôzne platformy vrátane Windows, Mac OS, Linux a Android, ako aj pre niektoré herné konzoly a inteligentné televízory. K dispozícii sú aj rozšírenia prehliadača pre Google Chrome, Mozilla Firefox a Apple Safari!

Pre

  Sblocca Netflix, iPlayer, Hulu, Amazon Prime
 • Super rýchle servery
 • Šifrovanie AES-256 na vojenskej úrovni
 • Prísne zásady zákazu zaznamenávania osobných údajov o premávke
 • Zákaznícky servis s 24/7 chatom.

Proti

 • O niečo drahšie ako konkurencia.

Prečítajte si našu úplnú recenziu ExpressVPN SZO .

EXKLUZÍVNA PONUKA: Zaregistrujte sa na jeden rok na ExpressVPN za 6,67 $ mesačne a získajte 3 mesiace ZADARMO! K dispozícii je tiež mimoriadna bezriziková 30-dňová záruka vrátenia peňazí v prípade, že nie ste úplne spokojní.

dva.NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

NordVPN je najlepšou voľbou pre pokročilých používateľov VPN, ktorí chcú najvyššiu úroveň zabezpečenia. Okrem základných bezpečnostných opatrení VPN, ako je použitie 256-bitového šifrovania a zásada bez protokolovania, NordVPN ponúka množstvo špecializovaných serverov optimalizovaných na rôzne účely. Patrí medzi ne dvojitá sieť VPN (kde sú vaše údaje zašifrované dvakrát, aby boli prakticky nerozlúštiteľné), ako aj služba Onion over VPN (ktorá sa bude páčiť aj používateľom Tor a tým, ktorí chcú zabezpečenie siete Onion cez svoju sieť VPN). Iné typy dostupných serverov sú zmätené, takže môžete používať VPN aj v sieťach blokovaných VPN (ako sú tie, ktoré nájdete v Číne) a serveroch anti-DDoS, takže sa môžete chrániť, ak sa obávate útokov DDoS.

Pripojenia z týchto serverov sú dostatočne rýchle na všetky každodenné úlohy, plus sťahovanie a streamovanie, celková dostupná sieť serverov je neuveriteľných 4 500 jednotiek v 62 krajinách. Softvér je možné nainštalovať na zariadenia so systémom Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android alebo Windows Phone.

Pre

  Optimalizované servery na odblokovanie Netflixu
 • Rôzne typy serverov VPN s množstvom IP adries
 • Nulové úniky: IP / DNS / WebRTC
 • Prísna politika nulového protokolovania pre návštevnosť aj metadáta
 • Zákaznícky servis (24/7 chat).

Proti

 • Pripojenie aplikácií môže byť niekedy pomalé.

Prečítajte si našu úplnú recenziu NordVPN SZO .

PONUKA, KTORÁ NEZMEŠKAŤ: získajte 70% zľavu na 3-ročné predplatné, iba 3,49 $ mesačne ! Na všetky plány sa vzťahuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

3. CyberGhost

Navštívte cyberghost.com

CyberGhost je ideálnym poskytovateľom pre nových používateľov, ktorí nikdy nepoužívali VPN. Ak chcete používať VPN, jednoducho otvorte softvér a vyberte si z dostupných možností, ako napríklad anonymné surfovanie po internete alebo anonymné torrentovanie. Po zvolení požadovanej možnosti (ak chcete posielať anonymné e-maily, zvoľte možnosť Prehľadávať anonymne) sa vyberie server a automaticky sa použijú všetky požadované nastavenia. Nemusíte si robiť starosti s konfiguráciou alebo manuálnym výberom servera, hoci CyberGhost vám na to ponúka možnosti.

Napriek faktoru pohodlia je bezpečnosť solídna, s 256-bitovým šifrovaním a globálnou politikou bez protokolovania. Navyše, pripojenia sú dostatočne rýchle pre všetky naše potreby. Ak si chcete vybrať server manuálne, táto možnosť je k dispozícii, môžete si tiež vybrať z ponuky viac ako 2200 serverov v 60 krajinách, ku ktorým sa chcete pripojiť. Softvér je dostupný pre iOS, Android, Windows a Mac OS.

Pre

  Spolupracuje s Netflixom
 • Špeciálny profil určený pre anonymné torrentovanie
 • Všestranné a intuitívne
 • Nulové registrácie a dobré funkcie ochrany osobných údajov
 • 24h podpora.

Proti

 • Nepodarilo sa odblokovať iné streamovacie stránky.

Prečítajte si našu úplnú recenziu CyberGhost SZO .

Získajte 77% zľavu na trojročnom pláne CyberGhost pre platby začínajúce na 2,75 USD mesačne.

Záver

Odosielanie anonymných e-mailov sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi v závislosti od toho, aké je to bezpečné a anonymné. Na mnohé účely postačí zriadenie nového účtu v Gmaile alebo podobnej službe s nepravdivými informáciami. Pre úplnú anonymitu – bez akýchkoľvek identifikačných údajov potrebných na overenie – vyskúšajte službu ako ProtonMail. Prípadne, ak chcete poslať iba jednorazový anonymný e-mail, môžete použiť webového anonymného e-mailového klienta.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete musieť skryť svoju skutočnú IP adresu, aby ste zabránili vysledovaniu vášho anonymného e-mailu späť k vašej skutočnej identite. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť sieť VPN a odporučili sme niektorých poskytovateľov, ktorí vám určite pomôžu chrániť vaše súkromie a zostať v anonymite.

Potrebovali ste niekedy posielať anonymné e-maily? Akú metódu ste použili? Povedzte nám to v komentároch nižšie.

Tu je návod, ako získať bezplatnú sieť VPN na 30 dní

Ak potrebujete VPN na krátky čas, napríklad na výlete, môžete získať našu špičkovú VPN zadarmo. NordVPN zahŕňa a 30-dňová záruka vrátenia peňazí . Na začiatku budete musieť samozrejme zaplatiť predplatné, ale predplatné neplatíte len vy poskytne úplný prístup k celej službe, ale počas prvých 30 dní môžete požiadať o vrátenie celej sumy . Storno podmienky bez akýchkoľvek otázok zodpovedajú ich menu.

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad