Ako vypnúť klávesnicu v systéme MacOS na čistenie

Hardvér je potrebné udržiavať v čistote. Môžete nechať svoj laptop alebo MacBook poriadne zašpiniť, kým to začne mať skutočný vplyv na to, ako beží, napríklad tým, že sa v ňom bude hromadiť prach a podobne, ale mali by ste ho udržiavať čo najčistejší. To samozrejme znamená vyčistiť rozsypané predmety, aj keď ide len o kvapku alebo dve, čo najskôr. V zásade by ste mali MacBook vypnúť, keď ho čistíte, ale ak ho potrebujete vyčistiť, keď je zapnutý, možno budete chcieť vypnúť klávesnicu, aby ste predišli náhodnému stlačeniu kláves.

Poznámka: Môžete tiež len uzamknúť MacBook a vyčistiť klávesnicu. Akékoľvek stlačené klávesy v skutočnosti nič neurobia, pretože ich zablokuje uzamknutá obrazovka.

Zakázať klávesnicu v systéme macOS

Ak nechcete svoj MacBook vypnúť alebo zamknúť na čistenie, alebo vás len skutočne zaujíma spôsob, ako vypnúť klávesnicu v systéme MacOS, existujú dve bezplatné aplikácie, ktoré môžete použiť.Prvým je KeyboardCleanTool . Nástroje vyvinula tá istá osoba, ktorá vytvorila nástroj BetterTouchTool, a je určený na čistenie klávesnice. Keď je aplikácia spustená, deaktivuje klávesnicu, ale stále vám umožní používať trackpad alebo myš. Po dokončení čistenia kliknite na tlačidlo aplikácie a aktivuje sa klávesnica.

Druhá aplikácia, ktorá funguje takmer rovnako a je tiež zadarmo, sa volá KeyboardLocker. Môžete si ho stiahnuť z Mac App Store. Aplikácia zakáže všetko od klávesnice potrackpaddruhý je spustený. Ak chcete klávesnicu znova povoliť, musíte klepnúť na klávesovú skratku Command+Q.

Je samozrejmé, že ak máte nejakého domáceho maznáčika, ktorý rád šľape na vašu klávesnicu alebo na nej dokonca sedí, tieto aplikácie môžu byť pre vás tiež užitočné. V skutočnosti sú v tomto scenári pravdepodobne užitočnejšie, pretože svoj MacBook môžete kedykoľvek vypnúť alebo uzamknúť, aby ste ho mohli trochu vymazať.

Ak sa rozhodnete použiť tieto aplikácie na čistenie klávesnice, uistite sa, že nemáte nič, čo by im ukradlo pozornosť. Možno by ste ich nedokázali opustiť, ak by sa to stalo. Naplánované akcie je možné stále vykonávať na Macu, aj keď je vstup z klávesnice zakázaný, napr. môžete povoliť časovanú snímku obrazovky, ktorá sa aj tak zachytí, takže dávajte pozor, aby sa nič neposlalo do pozadia. Žiadna z týchto aplikácií nie je nastavená tak, aby sa spúšťala pri spustení, ani nemajú možnosť, a to z dobrého dôvodu. Nesnažte sa ich do toho ani nútiť.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte