Ako urobiť pozadie priehľadným v programe Maľovanie (Windows 10)

Maľovanie je veľmi základný nástroj na kreslenie. Nie je to nástroj na úpravu obrázkov, hoci niektoré z jeho nástrojov možno použiť na úpravu obrázka. Pre tých, ktorí sú zruční, sa dá dobre kresliť, ale stále je to základná aplikácia. To znamená, že nemá vrstvy ani neumožňuje používateľom meniť/pridávať alfa kanál. To znamená, že podporuje the.png'video' data-slot-rendered-dynamic='true'>

Maľujte priehľadné pozadie

V systéme Windows 10 máte aplikáciu Maľovanie, ktorá existuje už od Windowsu 98, a je tu aj Maľovanie 3D, čo je nová aplikácia pridaná do Windowsu 10 na vytváranie 3D projektov. Ukážeme vám, ako môžete urobiť pozadie priehľadným v oboch aplikáciách.

Ako urobiť obrázok priehľadným v aplikácii Maľovanie

Otvorte v programe Maľovanie obrázok, na ktorom chcete vytvoriť priehľadné pozadie. Na paneli s nástrojmi uvidíte tlačidlo „Vybrať“. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pod ňou.Uvidíte dve možnosti výberu; Obdĺžnikový výber a výber voľného tvaru. Môžete si vybrať ktorýkoľvek z týchto nástrojov a oni to urobia. Trik je v tom, aby ste vedeli, čo sa hodí k vášmu obrázku a nakoľko ste zruční s výberom/nákresom objektu pomocou myši, trackpadu alebo akéhokoľvek zariadenia, ktoré máte. Nástroj na výber obdĺžnika vám umožňuje iba obrysy/výber položiek v obdĺžniku. Nástroj voľného tvaru vás neobmedzuje na konkrétny tvar a umožňuje presnejší výber okolo objektu.

Použite jeden z nástrojov a vyberte iba časť, ktorú chcete zahrnúť do obrázka. Všetko mimo výberu bude odstránené. Po vykonaní výberu znova otvorte rozbaľovaciu ponuku Vybrať a vyberte možnosť „Invertovať výber“. Klepnite na položku Odstrániť. Pozadie sa odstráni a na plátne zostane iba vybraný objekt.

Uložte obrázok. Pozadie bude biele a tak Paint skutočne zaobchádza s priehľadnosťou. Nepodporuje alfa kanál, takže nemôžete získať rovnaké priehľadné pozadie, ako keby ste použili Paint.net alebo môžete použiť Paint 3D.

Ako urobiť obrázok priehľadným v programe Paint 3D

Otvorte obrázok v programe Paint 3D. V hornej časti uvidíte množstvo ovládacích prvkov. Vyberte položku Plátno. Vpravo sa otvorí panel. Na tomto paneli zapnite prepínač „Transparent canvas“.

Kliknite na nástroj „Vybrať“ a vytvorte obrys okolo objektu, ktorý chcete zahrnúť do obrázka. Všetko mimo neho bude vymazané. Paint 3D nemá nástroj na výber voľného tvaru. Namiesto toho má nástroj s názvom „Magic select“. Kliknite naň. Automaticky odstráni obsah okolo objektu, o ktorom si myslí, že ho nechcete zahrnúť. Tento výber môžete prijať alebo odmietnuť.

Ďalšou možnosťou, s ktorou sa tu môžete hrať, je možnosť „Automatické dopĺňanie pozadia“. Zrušte začiarknutie a zistite, aký presný je výber. Ak to nie je presné, zopakujte proces výberu, ale nezrušte začiarknutie možnosti „Automatické dopĺňanie pozadia“.

Po výbere objektu kliknite na tlačidlo kopírovať.

Ďalej otvorte nový súbor Paint 3D. Znova prejdite na kartu Plátno a zapnite možnosť priehľadného plátna. Po povolení tejto možnosti môžete skopírovaný výber z predchádzajúceho súboru vložiť do nového.

Objekt sa prilepí na priehľadné pozadie. Teraz ho môžete uložiť ako obrázok. Keď sa ukladá, uistite sa, že ste ho uložili ako obrázok a do súboru.png'mv-ad-box' data-slotid='content_10_btf' >

Iné aplikácie

Maľovanie a maľovanie 3D je nainštalované hneď po vybalení v systéme Windows 10. Sú to pomerne dobré aplikácie na používanie. Maľovanie 3D je lepšie ako Maľovanie, ale ak máte trochu času, môžete sa naučiť, ako urobiť pozadie priehľadným pomocou Paint.net alebo GIMP. to jepomerne jednoduché, pretože podporuje vrstvy. GIMP sa používa o niečo zložitejšie, pretože jeho používateľské rozhranie nie je najintuitívnejšie, ale v podstate musítepridať do obrázka vrstvu alfa.

V oboch prípadoch máte k dispozícii nástroj „čarovný prútik“, ktorý používateľom umožňuje jednoduchšie výbery okolo objektu. GIMP má tiež nástroj na výber vo voľnom formáte, ktorý používateľom umožňuje sledovať jemnú/presnú cestu okolo objektu a vyberať ho.

Ak máte Photoshop, môžete ho použiť na spriehľadnenie pozadia. Dôvod, prečo neodporúčame používať Photoshop, je ten, že je založený na predplatnom a je trochu komplikované sa naučiť. Ak už aplikáciu vlastníte, môžete použiť nástroj na výber alebo čarovnú paličku na výber položky, ktorú si chcete ponechať, a odstrániť pozadie. Alfa kanál je v predvolenom nastavení povolený a podobne ako Paint, aj Photoshop umožňuje invertovať výber.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte