Ako stiahnuť najnovšiu verziu Java JRE (32-bit a 64-bit).

Java je objektovo orientovaný programovací jazyk, ktorý používajú mnohé aplikácie, webové stránky a dokonca aj počítačové hry. Je špeciálne navrhnutý tak, aby vyžadoval čo najmenej implementačných závislostí.

To tiež zaisťuje použiteľnosť naprieč platformami: ak bola aplikácia vyvinutá pomocou Java v systéme Windows, potom sa dá použiť aj na Mac alebo Linux s Java.

Java JRE na stiahnutie - najnovšie verzieZatiaľ čo vývojári Java potrebujú na prácu Java Development Kit (JDK), koncoví používatelia potrebujú na spustenie programov založených na jazyku Java ďalší softvér: Java Runtime Environment (JRE).

Napríklad, ak si chcete stiahnuť Java vydanie Minecraftu, musíte si najprv stiahnuť JRE, aby ste mohli spustiť Minecraft.

Je neuveriteľne jednoduché nastaviť JRE na vašom počítači. Akonáhle to urobíte, budete môcť spustiť akýkoľvek nástroj vytvorený pomocou JDK.

Ako stiahnuť Java JRE

Ak chcete spustiť súbory Java, musíte si stiahnuť JRE z Webová stránka Oracle . Nie je povinné stiahnuť si aj JDK, ak nemáte záujem o vývoj aplikácií Java.

Inštalačné súbory JRE sú dostupné pre Windows, Solaris, macOS a Linux. V závislosti od typu architektúry vášho počítača si môžete vybrať medzi stiahnutím Java 32-bit a Java 64-bit download. Uistite sa, že ste si stiahli najnovšiu dostupnú verziu (aktualizácie sa vykonajú automaticky po nastavení).

Odkazy na stiahnutie Java JRE pre Windows

Okrem toho sa musíte prihlásiť pomocou účtu Oracle, aby ste si mohli stiahnuť Java JRE, ktoré si môžete vytvoriť na mieste bezplatne.

Inštalačné súbory sú dosť veľké, takže ich sťahovanie môže chvíľu trvať, v závislosti od kvality vášho internetového pripojenia.

Fáza inštalácie Java JRE

Pokiaľ ide o proces inštalácie, môžete povoliť obsah Java vo svojich webových prehliadačoch a zmeniť predvolený priečinok nastavenia.

Od tejto chvíle už nemusíte robiť nič iné. Jednoducho si stiahnite, nainštalujte a spustite aplikácie založené na jazyku Java.

Pomocou ovládacieho panela Java

Ak potrebujete nakonfigurovať nastavenia JRE, môžete to urobiť z ovládacieho panela Java. Môžete napríklad prepínať webové rozšírenie Java, pridávať výnimky a povoliť webovým stránkam spúšťať aplikácie Java, ako aj odstraňovať dočasné súbory z počítača a upravovať úroveň kompresie pre súbory JAR.

Toto je ovládací panel Java

Medzitým môžu pokročilí používatelia voľne spravovať certifikáty Java, používať konfigurácie proxy pri pripájaní na internet, povoliť rozšírené bezpečnostné obmedzenia a konfigurovať možnosti ladenia.

Stojí Java JRE za to?

Nie je to otázka toho, či sa vám Java Runtime Environment páči alebo nepáči – buď ho potrebujete, alebo nie. Spadá do rovnakej kategórie ako Microsoft .NET Framework: softvérové ​​závislosti.

Ak často navštevujete webové stránky, spúšťate aplikácie alebo hráte hry, ktoré boli vytvorené v programovacom jazyku Java, musíte mať na svojom počítači nainštalované JRE, aby ste ich mohli používať.

Okrem toho je použitie JRE úplne zadarmo. Nezaberá veľa miesta a neobmedzuje výkon vášho počítača, takže si ho môžete nainštalovať a zabudnúť.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako vypnúť počítač so systémom Linux, ktorý sa nevypne Predchádzajúci Článok

Ako vypnúť počítač so systémom Linux, ktorý sa nevypne

Chráňte svoj počítač pred vírusmi infikovanými zariadeniami USB pomocou Antirun Čítajte Viac

Chráňte svoj počítač pred vírusmi infikovanými zariadeniami USB pomocou Antirun