Ako pripojiť displej HDMI k portu displeja Thunderbolt na MacBooku

Apple má rád proprietárne porty a v poslednej dobe sa zdá, že sa snaží poskytnúť používateľom čo najmenej portov na MacBookoch. Ak vlastníte novší model, možno ho budete musieť použiť s rozbočovačom USB. MacBooky je možné pripojiť k externým monitorom. V skutočnosti má macOS užitočný režim škrupiny, ktorý používatelia používajúpoužívajte MacBooky so zatvoreným vekompokiaľ je pripojený k externému monitoru. Trik je v pripojení externého monitora.

Monitory stále vo veľkej miere využívajú rozhranie VGA, DIVI a/alebo HDMI na pripojenie k zariadeniam a MacBooky bežne nemajú port HDMI. Namiesto toho majú porty displeja Thunderbolt. Tu je návod, ako môžete pripojiť displej HDMI k portu displeja Thunderbolt na MacBooku.HDMI na port displeja Thunderbolt

Ak chcete pripojiť kábel HDMI k portu displeja Thunderbolt, budete na to potrebovať malý adaptér. Apple má tri rôzne dostupné na jej webovej stránke aj keď sú všetky vyrobené spoločnosťou Belkin a nie spoločnosťou Apple. Ak chcete, môžete použiť aj iné značky. Budú fungovať rovnako dobre.

Adaptér bude mať dva porty; jeden, ku ktorému môžete pripojiť kábel HDMI, a druhý, ktorý pripojíte k svojmu Macbooku.

HDMI a 4K

MacBook môže vysielať 4K stream na externý monitor za predpokladu, že to monitor podporuje a HDMI kábel, ktorý používate, je schopný s tým pracovať. Jediným variabilným faktorom tu môže byť adaptér, ktorý používate. V prípade bežného displeja to zvládne aj vyraďovací adaptér, ale ak potrebujete rozlíšenie 4K, mali by ste použiť značkový adaptér, aký odporúča spoločnosť Apple.

Nie všetky MacBooky s portom displeja Thunderbolt podporujú rozlíšenie 4K. Ak je váš MacBook trochu starý alebo nie je jednou z verzií Pro, skontrolujte jeho špecifikácie a zistite, či podporuje externý monitor 4K alebo nie.

Adaptéry podobné tým, ktoré sú uvedené v tomto článku, existujú aj pre rozhrania VGA a DVI. Majú port VGA alebo DVI namiesto portu HDMI a možno ich použiť na pripojenie externých displejov alebo projektorov, ktoré tieto rozhrania využívajú.

Je veľmi nepravdepodobné, že Apple v budúcnosti pridá k MacBookom port HDMI. Na prácu s portami displeja Thunderbolt musíte nastaviť hardvér. Nové MacBooky majú porty USB-C, ktoré je možné pripojiť k displeju. Na používanie budete potrebovať adaptér USB-C na HDMI.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS