Ako pripojiť 5.1 reproduktory k počítaču

Ak si chcete v dnešnej dobe vychutnať filmy a hry, musíte mať 6-kanálový zvukový systém, pretože všetky najnovšie hry a filmy na DVD sú optimalizované a naprogramované tak, aby poskytovali prirodzený zážitok z priestorového zvuku. Ak máte reproduktory 5.1 a neviete, ako ich pripojiť k počítaču, ukážeme vám niekoľko jednoduchých krokov, ako správne pripojiť reproduktory k počítaču.

Čo je zvukový systém 5.1?

Číslo 5.1 znamená, že máte šesť reproduktorov usporiadaných tak, že dva sú vpredu, dva vzadu a jeden vpredu uprostred, čo je známe ako hlasový kanál a jeden subwoofer na poskytovanie basov. Takže máte päť reproduktorov a jeden subwoofer, vďaka čomu je 6-kanálový zvukový systém 5.1.reproduktor

Rozdiel medzi digitálnym a analógovým zvukovým systémom

Existujú dva druhy 6-kanálových priestorových reproduktorov: analógové a digitálne. Analógové reproduktory sú lacnejšie v porovnaní s digitálnymi a možno ich nainštalovať na akýkoľvek počítač, zatiaľ čo digitálne reproduktory vyžadujú, aby ste mali a SPDIF výstup na vašom PC. Ak má váš počítač výstup SPDIF, možno budete chcieť použiť digitálny systém. Tu popísané kroky budú rovnaké, ale namiesto pripojenia počítača k prijímaču domáceho kina ho pripojíte k systému digitálnych 6-kanálových reproduktorov.

Poznajte svoj reproduktorový systém

Vo všeobecnosti sú v systémoch všetky káble od reproduktorov pripojené k subwooferu, ktorý je dodávaný so sadou káblov na pripojenie, ktoré zahŕňajú: napájací kábel na pripojenie systému k sieťovej zásuvke, napájací konektor na napájanie subwoofera a káblov subwoofera. . Váš systém by sa mal dodávať s najmenej tromi sadami káblov na pripojenie reproduktorového systému k počítaču. Tieto káble sú zvyčajne farebné, aby pomohli pri inštalácii.

Spustite pripojenie

Mali by ste pripojiť káble zodpovedajúce farbám na konektoroch umiestnených na subwooferi. Po pripojení všetkých týchto káblov je čas pripojiť zvyšok káblov, ako je napájanie, subwoofer a reproduktory. Je to veľmi jednoduché, ak venujete pozornosť pripojeniu subwoofera, potom budete môcť dodržať polaritu, ktorá je napísaná na konektoroch. Nakoniec budú všetky vaše káble perfektne prepojené.

porty.jpg

Vyššie uvedený obrázok zobrazuje všetky porty na pripojenie káblov so všetkými farebnými spôsobmi.

Poznanie vášho počítača

Všetky počítače majú aspoň tri konektory

 • Line-In.
 • Výstup.
 • Málo.

Počítače so šesťkanálovým audiosystémom majú ďalšie dva konektory, t.j

 • dozadu.
 • výstup stredového/subwoofera.

Budete sa musieť uistiť, či máte tieto ďalšie konektory, a to tak, že skontrolujete zadnú stranu počítača.

Ak váš počítač nemá tieto dva extra výstupy: zadný výstup a stredový/subwooferový výstup, je to nevýhoda, váš 5.1 by ste mohli pripojiť aj tak, ale museli by ste použiť konektory linkového vstupu a vstupu mikrofónu ako alternatíva. Samozrejme, pri použití tejto konfigurácie je skutočne veľká nevýhoda: nemôžete súčasne používať mikrofón alebo linku vo vstupoch a váš 5.1 reproduktorový systém. To je dôvod, prečo by ste si mali kúpiť základnú dosku so zabudovaným systémom 5.1.

Konfigurácia počítačov s 5.1 podpornými základnými doskami

 • Predný kábel: Line out.
 • Zadný kábel: Do zadnej časti
 • Stredový/subwooferový kábel : Na výstup stredového/subwoofera.

Konfigurácia počítačov bez 5.1 podporných základných dosiek

 • Predný kábel: Do Line-out.
 • Zadný kábel: Vstup.
 • Stredový/subwooferový kábel: Do mikrofónového vstupu.

Konfigurácia softvéru

Po každom pripojení je čas nastaviť konfiguráciu zvuku v operačnom systéme. Keďže sme na svojom počítači mali ovládače Realtec, dvojitým kliknutím naň sa otvorila karta Konfigurácia reproduktorov. V rôznych možnostiach by ste si mali vybrať 6-kanálový režim pre 5.1-kanálový výstup reproduktorov a skontrolujte Iba surround kit ak má váš počítač oddelený zadný a stredový/subwooferový výstup, a ak ho nemáte, nechajte ho.

snímka obrazovky realtek

Teraz je všetko hotové, ste úplne pripravení vychutnať si zážitok z priestorového zvuku a nezabudnite zanechať komentár, ak považujete tento príspevok za užitočný.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac