Ako presunúť priečinok Pracovná plocha z OneDrive v systéme Windows 10

OneDrive jehlboko integrované v systéme Windows 10aj keď sa ho zbaviť je také jednoduché ako odinštalovanie aplikácie z ovládacieho panela. Aj keď ste nikdy nenastavili OneDrive a okamžite ho odstránite z Windowsu 10, je pravdepodobné, že to bude mať vplyv na váš systém. Napríklad priečinok Pracovná plocha sa môže nachádzať v predvolenom priečinku OneDrive. Ak je to tak, tu je postup, ako môžete presunúť priečinok Pracovná plocha z OneDrive.

Odstráňte OneDrive

Ak ste tak ešte neurobili, mali by ste odstrániť OneDrive, ak ho neplánujete používať. Ak plánujete používať OneDrive, ale jednoducho nechcete, aby bol priečinok Pracovná plocha vnorený do priečinka OneDrive, môžete ho stále presúvať a zároveň ponechať aplikáciu vo svojom systéme. Ide o to, že ak neplánujete používať túto konkrétnu aplikáciu, je najlepšie ju odstrániť.Presuňte priečinok pracovnej plochy z OneDrive

Prejdite do priečinka OneDrive. Stále tam bude, aj keď ste aplikáciu odinštalovali. Nájdete ho na nasledujúcom mieste;

|_+_|

Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok Pracovná plocha az kontextovej ponuky vyberte položku Vlastnosti. V okne Vlastnosti prejdite na kartu Umiestnenie a kliknite na tlačidlo Obnoviť predvolené.

Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí séria výziev potvrdzujúcich, že chcete presunúť umiestnenie priečinka. Dôrazne vám odporúčame, aby ste si ich prečítali skôr, ako ich všetky potvrdíte. Súbory v priečinku Pracovná plocha sa presunú, keď sa samotný priečinok presunie do nového/predvoleného umiestnenia. Nemusíte sa obávať straty údajov, ale bez ohľadu na to by ste si mali prečítať všetky tri výzvy.

Keď sa priečinok Pracovná plocha presunie do predvoleného umiestnenia, budete k nemu môcť pristupovať odtiaľto;

|_+_|

Všetky prepojenia na priečinok pracovnej plochy, napríklad odkaz v Rýchly prístup na navigačnom paneli v Prieskumníkovi súborov, alebo Pracovná plocha uvedená v časti Tento počítač na navigačnom paneli Prieskumníka, sa aktualizujú automaticky. Kliknutím na položku Pracovná plocha sa dostanete priamo na pracovnú plochu.

Ak ste manuálne vytvorili prepojenie/skratku na pracovnú plochu v inom priečinku, pravdepodobne sa po premiestnení späť do predvoleného umiestnenia preruší. Budete musieť aktualizovať cestu k priečinku, ktorú ste uviedli v odkaze alebo odkaze.

Ak vás zaujíma, prečo OneDrive umiestnil vašu pracovnú plochu, je to preto, aby ste k nej mali prístup na všetkých svojich systémoch Windows 10. Toto je spôsob, ako synchronizovať súbory pracovnej plochy medzi viacerými systémami a poskytnúť používateľom plynulejší prechod medzi nimi.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac