Ako preniesť video z Facebooku do Chromecastu

YouTube je miesto, kde žijú niektoré z najlepších videí, ale na Facebook sa nahrávajú ich menej kvalitné verzie. Odhliadnuc od vtipov a porušovania autorských práv, Facebook má veľa videoobsahu. V porovnaní s YouTube môže byť bledý, ale to ešte neznamená, že ho môžete vylúčiť ako miesto na pozeranie videí. Veľa stránok beží výlučne zdieľaním videí a niektoré stránky ako Mental Floss je skutočne zábavné sledovať. Ak máte doma pripojený Chromecast, môžete do svojho Chromecastu dokonca prenášať video z Facebooku. Tu je postup.

Casting z webu Facebook

Musíte používať najnovšiu verziu prehliadača Chrome. Nemusíte si inštalovať oficiálne rozšírenie Chromecast, ale musíte mať zariadenie Chromecast už nastavené a pripravené na príjem streamu.Nájdite video, ktoré by ste si chceli pozrieť a prehrajte si ho. Ak sa videá na časovej osi prehrávajú automaticky, pozrite sa do pravého dolného rohu prehrávača a medzi nastaveniami a tlačidlami na celú obrazovku uvidíte tlačidlo prenosu. Klepnite naň a Chrome vás vyzve, aby ste vybrali svoje zariadenie Chromecast. Po výbere zariadenia sa video prenesie do vášho TV/monitoru.

Facebook-chromecast

V aplikáciách Facebook pre iOS a Android

Aplikácie Facebooku podporujú Chromecast aj AirPlay (iba iOS). Vyhľadajte video, ktoré si chcete pozrieť, a klepnite naň. Video nemôžete prenášať zo zobrazenia časovej osi. Musí sa prepnúť do vlastného režimu zobrazenia. V tomto režime zobrazenia uvidíte vedľa tlačidla na celú obrazovku tlačidlo prenášania. Klepnite naň. V systéme iOS získate dve možnosti prenášania; Chromecast a AirPlay. V systéme Android uvidíte iba Chromecast.

Klepnite na tlačidlo „Chromecast“ a vyberte svoje zariadenie, aby ste začali prenášať video.

facebook-cast-videp facebook-ios-cast

Facebook už nejaký čas experimentuje s podporou Chromecastu. V skutočnosti to nikdy nevyšlo a funkcia bola oficiálna a jej aplikácie pre smartfóny sa vždy potichu aktualizujú pomocou denníka zmien štandardného štandardu. Kedy bola podpora oficiálne pridaná, je ťažké povedať, ale teraz je tam a funguje dobre.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte