Ako povoliť odmietnutie dlane na zariadeniach s dotykovou obrazovkou Windows 10

Zariadenia Surface, tablety aj štúdio Surface, majú najlepšie dotykové rozhrania, ktoré spoločnosť Microsoft ponúka. Existujú aj iné zariadenia s dotykovou obrazovkou a môžu, ale nemusia byť také dobré ako zariadenia Surface. Zariadenia Surface fungujú s perom Surface, ale dotykové pero spoločnosti Microsoft nie je obmedzené len na zariadenia Surface. Môžete ho použiť spolu s inými stylusmi s inýmidotyková obrazovkazariadenia so systémom Windows 10. Ak chcete zjednodušiť používanie dotykového pera, mali by ste v systéme Windows 10 povoliť odmietnutie dlane. Ak máte zariadenie Surface, je predvolene povolené, ak však máte akýkoľvek iný typ zariadenia s dotykovým ovládaním, možno ani neviete kde je nastavenie.

Povoliť odmietnutie dlaňou

Nastavenie na povolenie odmietnutia dlane v systéme Windows 10 nie je takto označené, aj keď je to bežne používaný výraz pre tento typ nastavenia pri konfigurácii grafických tabletov. Ak chcete povoliť odmietnutie dlaňou, otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite do skupiny nastavení Zariadenia.

Prejdite na kartu Pen & Windows Ink a v časti Pero uvidíte možnosť s názvom „Ignorovať dotykový vstup, keď používam svoje pero“. Povoľte túto možnosť, aby ste na svojom zariadení dostali odmietnutie dlane.Povolenie odmietnutia dlane zlepší zadávanie pomocou dotykového pera, stále to však bude závisieť od hardvéru, ktorý používate. Ak vaše zariadenie nemá schopnú dotykovú obrazovku, aktivácia odmietnutia dlaňou bude mať len malý rozdiel.

Odmietnutie dlane je technológia, pri ktorej, keď položíte ruku na dotykovú obrazovku, aby ste použili stylus, podobne ako by ste ju položili na kus papiera, keď naň píšete perom alebo ceruzkou, nerozpozná vašu ruku ako vstup. . Rozpoznáva iba vstup z dotykového pera. iPad Pro má jedny z najlepších technológií odmietnutia dlaní pre dotykové zariadenia a štúdio Surface je pomerne blízko, nie je však veľa iných notebookov alebo obrazoviek, ktoré by sa dali porovnať s týmito dvoma.

Zariadenie, ktoré sa predáva ako grafický tablet, môže fungovať lepšie s aktivovaným odmietnutím dlane, ale jednoduché dotykové obrazovky nemusia fungovať oveľa lepšie. To neznamená, že by ste túto funkciu nemali povoliť. Je to vstavaná funkcia, ktorej používanie nevyžaduje veľa úsilia, takže ak používate dotykové pero so zariadením s dotykovou obrazovkou, vyskúšajte, či sa presnosť dotykového pera zlepší.

Ak vaša dotyková obrazovka stále nerozpozná vaše dotykové pero, môže to problém vyriešiť, ak sa vám však z dotykového pera vracajú kliešte, čo súvisí s kvalitou obrazovky.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad