Ako nainštalovať rozšírenia prehliadača Chrome v prehliadačoch založených na prehliadači Chromium

Chrome je populárny webový prehliadač Google, ale má aj verziu s otvoreným zdrojom s názvom Chromium. Chromium nie je len prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom, ale používajú ho aj iné prehliadače ako vykresľovací modul, na ktorom možno stavať. Najnovším prehliadačom na konverziu na základňu Chromium je Microsoft Edge, ale existujú aj iné, z ktorých je pozoruhodná Opera. Skvelá vec na prehliadači, ktorý používa Chromium, je, že všetky rozšírenia prehliadača Chrome sú s ním automaticky kompatibilné. Keď to budete vedieť, môžete do prehliadača jednoducho nainštalovať rozšírenia Chrome. Tu je postup.

Rozšírenie Chrome v prehliadači založenom na prehliadači Chromium

Uistite sa, že daný prehliadač je skutočne založený na prehliadači Chromium. Rýchle vyhľadávanie Google vám povie, či áno alebo nie. Tieto informácie pravdepodobne zverejní aj vlastná webová stránka prehliadača.

Ak chcete nainštalovať rozšírenie Chrome do prehliadačov Chromium, navštívte v prehliadači Internetový obchod Chrome. Vyhľadajte rozšírenie, ktoré chcete nainštalovať. Na stránke rozšírenia sa zobrazí tlačidlo inštalácie alebo sa zobrazí inde na tej istej karte. Bude sa líšiť v závislosti od prehliadača. Možno budete musieť najprv udeliť povolenie na inštaláciu rozšírení z Internetového obchodu Chrome. Inštalačné tlačidlo sa môže zobraziť po udelení povolenia ako v prípade Opery.Keď sa zobrazí tlačidlo inštalácie, kliknite naň. Proces inštalácie sa môže opäť líšiť v závislosti od prehliadača. Opera jednoducho pridá rozšírenie na stránku rozšírení a ak chcete skutočne spustiť inštaláciu, musíte kliknúť na tlačidlo Inštalovať pod ním. To znamená, že musíte kliknúť na dve inštalačné tlačidlá; jeden v internetovom obchode Chrome a jeden v Opere. Toto je bezpečnostné opatrenie, ale iné prehliadačeako Edge sú oveľa zhovievavejšie.

Razrozšírenie je nainštalované, môžete ho použiť rovnakým spôsobom, akým ste ho používali v prehliadači Chrome.

Prehliadače založené na prehliadači Chromium majú vyhradenú stránku Rozšírenia, kde sú uvedené všetky nainštalované rozšírenia. Ak ich chcete povoliť/zakázať alebo ich odinštalovať, musíte navštíviť stránku rozšírení. Na stránke nájdete buď tlačidlo Odinštalovať, alebo tlačidlo zatvorenia alebo krížika, na ktoré môžete kliknúť a odstrániť rozšírenie.

Zatiaľ čo mnoho prehliadačov používa Chromium ako základ, stále používajú svoje vlastné používateľské rozhranie a na jeho základe pridávajú funkcie. To môže viesť k tomu, že niektoré nastavenia nebudú tam, kde by ste ich očakávali, ale okrem toho nie je nič, čo by sťažovalo inštaláciu rozšírenia Chrome do prehliadača Chromium. Musíte len zistiť, ako udeliť povolenia a získať prístup k nainštalovaným rozšíreniam v prehliadači.

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu