6 spôsobov, ako otvoriť Správcu zariadení v systéme Windows 10

Správca zariadení je aplikácia, ktorú bežne potrebujete, ak máte problémy s hardvérom spôsobené softvérom alebo ak vo všeobecnosti riešite problémy v systéme Windows 10. Na rozdiel od Správcu úloh nie je otváranie Správcu zariadení také jednoduché. Ak vo vašom systéme Windows Search funguje bez problémov, môžete odtiaľ vyhľadať Správcu zariadení a mal by ho otvoriť. To znamená, že ak máte problémy so službou Windows Search, tu je šesť rôznych spôsobov, ako otvoriť Správcu zariadení v systéme Windows 10.

Spustiť box

Pomocou klávesovej skratky Win+R otvorte pole Spustiť. Do poľa Spustiť zadajte nasledujúce a klepnite na kláves Enter.

|_+_|Prieskumník súborov

Otvorte Prieskumníka na ľubovoľné miesto. Ak už máte otvorené okno Prieskumníka, bude to tiež fungovať. Kliknite do panela s umiestnením a zadajte nasledujúce. Klepnite na enter a otvorí sa Správca zariadení.

|_+_|

Ovládací panel

Táto metóda je určite najmenej pohodlnou metódou v tomto zozname, ale napriek tomu stojí za to vedieť v prípade, že iné metódy nemožno použiť. Otvorte Ovládací panel a prejdite do skupiny nastavení Systém a zabezpečenie. Vyberte položku Systém a v stĺpci vľavo kliknite na položku Správca zariadení.

Aplikácia Nastavenia

Aplikácia Nastavenia nie je prepojená priamo so Správcom zariadení zo žiadnej zo svojich kariet, má však vyhľadávací panel a môžete ho použiť na otvorenie aplikácie. Do vyhľadávacieho panela zadajte Správcu zariadení a vyberte jeden a jediný výsledok. Otvorí sa Správca zariadení.

Power užívateľská ponuka systému Windows

Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart na paneli úloh a otvorí sa ponuka. Prezrite si položky v tomto zozname a nájdete Správcu zariadení. Výberom otvorte aplikáciu.

Príkazový riadok a PowerShell

Správcu zariadení v systéme Windows 10 môžete otvoriť z príkazového riadka aj z prostredia PowerShell. Otvorte jeden z terminálov. Ak plánujete vykonať zmeny v systéme, napríklad aktualizovať alebo vrátiť ovládače späť, mali by ste otvoriť príkazový riadok alebo PowerShell s právami správcu.

Po otvorení spustite nasledujúci príkaz a otvorí sa Správca zariadení.

|_+_|

Bonusová metóda: Cesta správcu zariadení

Existuje ďalší spôsob, ako môžete otvoriť Správcu zariadení, hoci po metóde ovládacieho panela je to ďalší v poradí, ktorý je najmenej pohodlný. V Prieskumníkovi súborov prejdite na nasledujúce miesto. Priečinok, ktorý vyberiete v časti System32, sa môže líšiť, ale musíte vybrať priečinok jazyka pre ľubovoľný jazyk, ktorý používate na pracovnej ploche, napr. en-US, alebo len en.

|_+_|

Tu vyhľadajte aplikáciu s názvom devmgmt.msc a spustite ju.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte