4 najlepšie PCI-E bezdrôtové karty pre Linux (recenzie) v roku 2022

Pokúšate sa získať podporu WiFi na svojom stolnom počítači so systémom Linux? Hľadáte kartu WiFi PCI-E, ktorú by ste do nej vložili, ale nie ste si istí, kde začať? Ak áno, tento zoznam je pre vás! Postupujte podľa 4 najlepších bezdrôtových kariet PCI-E na použitie v systéme Linux!

WiFi v systéme Linux

WiFi v systéme Linux nie je také jednoduché ako v systéme Windows. V systéme Windows výrobcovia kariet Wireless PCI-E zahŕňajú disky s ovládačmi, ktoré môžu používatelia použiť na inštaláciu ovládačov, aby zariadenia fungovali.

V systéme Linux sa používatelia musia spoliehať na tvrdú prácu komunity s otvoreným zdrojom . Výsledkom je, že WiFi karty sú často zasiahnuté alebo chýbajúce, čo môže byť neuveriteľne frustrujúce.Najlepšie bezdrôtové karty PCI-E

V tomto príspevku sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme vybrali vynikajúci výber kariet WiFi PCI-E, ktoré budú spolupracovať s väčšinou operačných systémov Linux bez potreby sťahovania súborov ovládačov. Treba však poznamenať, že ak používate menej známy operačný systém Linux, zariadenia môžu mať problémy.

Pre najlepšie výsledky , použite Ubuntu Linux, Manjaro Linux, Fedora alebo niečo podobné!

jeden. Bezdrôtový sieťový Bluetooth adaptér FebSmart WiFi 6 PCI-E

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

The Bezdrôtový sieťový Bluetooth adaptér FebSmart WiFi 6 PCI-E je pôsobivý, rýchly bezdrôtový PCI adaptér navrhnutý pre operačné systémy Windows 10 a Linux s jadrom 5.1 alebo novším. Má dve antény, ktoré môžu používatelia použiť na dosiahnutie lepšieho príjmu. Pod kapotou WiFi karty FebSmart PCI-E beží Intel WiFi 6 AX200 NGW a podporuje najnovšie prístupové body WiFi IEEE 802.11.

Pokiaľ ide o rýchlosti, WiFi karta môže poskytnúť až 574 megabitov za sekundu na 2,4 GHz pripojeniach. Podporuje tiež 5GHz pripojenie s rýchlosťou až 2,4 gigabitov za sekundu. Stačí povedať, že je rýchly a všetky internetové dobroty vám poskytne v okamihu. Navyše je dodávaný so vstavaným Bluetooth, čo znamená, že váš stolný počítač bude môcť jednoducho pripojiť bezdrôtové slúchadlá a ďalšie zariadenia!

V systéme Linux je Bezdrôtový sieťový Bluetooth adaptér FebSmart WiFi 6 PCI-E funguje celkom dobre. Keďže beží na čipovej súprave Intel, môžeme potvrdiť, že funguje okamžite na väčšine (ak nie na všetkých) operačných systémoch Linux, pokiaľ používajú linuxové jadro verzie 5.1 a poskytuje vynikajúce rýchlosti na 2 GHz aj 5 GHz. spojenia. Najlepšie výsledky však dosiahnete, ak použijete režim 5 GHz, pretože je najrýchlejší!

Pros

 • Dodáva sa so vstavaným Bluetooth, takže používatelia si nemusia kupovať samostatný Bluetooth dongle na interakciu so svojimi bezdrôtovými zariadeniami.
 • Podporuje 5Ghz aj 2Ghz pripojenie.
 • Maximálna rýchlosť pripojenia 5 GHz je pôsobivá takmer 3 Gbps!
 • Duálne antény umožňujú lepšie pripojenie.
 • Funguje hneď po vybalení vďaka čipsetu Intel

Zápory

 • Nemusí fungovať na operačných systémoch Linux s verziou jadra nižšej ako 5.1.

2. Gigabitová WiFi karta Ubit, Wireless-AC 9260

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

Ubit Gigabit WiFi Card, Wireless-AC 9260 je nízkoprofilový sieťový adaptér navrhnutý na použitie v Linuxe, Windowse a iných operačných systémoch. Je poháňaný čipom Intel 9260 WiFi, o ktorom je známe, že je kompatibilný so širokou škálou operačných systémov Linux (vďaka oddanosti Intelu k open-source.)

Táto WiFi karta je neuveriteľne rýchla a podporuje oba typy WiFi prístupových bodov (5 GHz a 2 GHz). V sieťach 5 GHz môžu používatelia očakávať prenosové rýchlosti až do 1,7 Gbps a 300 Mbps v sieťach 2 GHz. Má tiež dve priateľské antény, ktoré môže používateľ použiť na rozšírenie dosahu pripojenia.

Gigabitová WiFi karta Ubit, Wireless-AC 9260 však nie je len o WiFi. Rovnako ako mnoho PCI-E WiFi kariet podporuje Bluetooth vo verzii 5.0. Podpora Bluetooth 5.0 znamená, že nielenže sa budete môcť pripojiť k WiFi na vašom počítači so systémom Linux, ale budete môcť používať aj svoje zariadenia Bluetooth!

Pri našom testovaní s Ubit Gigabit WiFi Card, Wireless-AC 9260, sme zistili, že funguje hneď po vybalení na väčšine operačných systémov Linux. Keďže ide o Intel, na inštaláciu nie sú potrebné žiadne ovládače. Obskúrne operačné systémy Linux to však nemusia podporovať.

Pros

 • Podpora pre Bluetooth 5 poskytuje používateľom okrem WiFi aj prístup k Bluetooth.
 • Vysoká rýchlosť pre 5 GHz s rýchlosťou 1,7 Gp/s.
 • Duálne antény umožňujú lepšie pripojenie.

Zápory

 • 2GHz pripojenie je značne pomalé, čo je problém, ak váš router nie je kompatibilný s 5GHz.

3. OKN WiFi 6 AX200 PCI-E WiFi karta

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

The OKN WiFi 6 AX200 PCI-E WiFi karta je ďalšia vynikajúca dvojpásmová WiFi karta pre tých, ktorí používajú Linux. Po vybalení je podporovaný na širokej škále operačných systémov Linux, pretože je vybavený čipovou sadou Intel AX200. S Intelom na Linuxe sa nemôžete pokaziť.

Okrem vynikajúcej kompatibility s Linuxom má WiFi karta OKN WiFi 6 AX200 PCI-E čo ponúknuť. Pre začiatok podporuje siete 5 GHz a 2 GHz pri rýchlosti 2,4 Gbps a 574 Mbps. Po druhé, prichádza s najnovším Bluetooth (verzia 5.0). Budete ho môcť použiť na pripojenie vašich obľúbených bezdrôtových zariadení Bluetooth!

V našom testovaní s OKN WiFi 6 AX200 PCI-E WiFi karta , zistili sme, že to hneď po vybalení funguje na väčšine bežných operačných systémov Linux. Zistili sme však, že keďže je založený na čipovej sade Intel AX200, niektoré operačné systémy, ktoré nepoužívajú jadro Linuxu 5.1, neboli kompatibilné.

Pros

 • Duálne antény umožňujú lepšie pripojenie.
 • Podpora pre Bluetooth 5 umožňuje používateľom pripojiť svoje obľúbené bezdrôtové zariadenia.
 • Vysoká rýchlosť pri pripojení 5 GHz aj 2 GHz.
 • Funguje hneď po vybalení vďaka čipsetu Intel.

Zápory

 • Iffy na operačných systémoch Linux, ktoré nepoužívajú jadro 5.1 alebo vyššie.

Štyri. TP-Link TL-WN881ND N300 PCI-E bezdrôtový sieťový adaptér WiFi

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

Ak ste používateľom systému Linux a pravidelne sa spoliehate na 2GHz pripojenie Wi-Fi, TP-Link TL-WN881ND N300 Bezdrôtová karta WiFi siete PCI-E je skvelá a cenovo dostupná karta.

Funguje hneď po vybalení na väčšine operačných systémov Linux a podporuje 2GHz WiFi pripojenia až do 300 Mbps. Aj keď je rýchlosť 300 Mbps dosť pomalá v porovnaní s tým, čo je možné dodať cez 5GHz pripojenia, za tú cenu je to stále celkom dobrá karta.

Počas používania TP-Link TL-WN881ND N300 Karta PCI-E Wireless WiFi network Adapter na Linuxe, zistili sme, že sa dobre hrá so všetkými bežnými operačnými systémami Linux a dokázala bez problémov dosiahnuť pripojenie až 300 Mpbs.

Pros

 • Neuveriteľne lacné, ideálne pre tých, ktorí potrebujú WiFi, ale majú obmedzený rozpočet.
 • Na zadnej strane má dve antény na uľahčenie príjmu.

Zápory

 • Nemôže interagovať s pripojeniami 5 GHz.

Záver

V tomto zozname sme prešli cez 4 vynikajúce bezdrôtové karty PCI-E, ktoré majú vynikajúcu kompatibilitu so systémom Linux. Ak ste sa pokúšali získať WiFi na svojom stolnom počítači so systémom Linux, ale nie ste si istí, čo kúpiť, dúfajme, že tento zoznam vám pomohol urobiť informované rozhodnutie.

Existujú desiatky kariet WiFi PCI-E s podporou Linuxu, ktoré sme v tomto zozname nepokryli. Akú WiFi PCI-E kartu používate? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie!

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS