4 najlepšie jednotky USB DVD pre používateľov systému Linux v roku 2021 (Sprievodca nákupom)

Väčšina počítačov so systémom Linux už nemá pripojenú jednotku CD/DVD. Neexistencia jednotky CD/DVD zvyčajne nie je veľkým problémom, pretože väčšina ľudí robí veci cez internet alebo cez USB. Ak však máte k dispozícii staré počítačové hry, filmy alebo údaje, nemať diskovú jednotku je obrovský problém.

V súčasnosti je online k dispozícii veľa vynikajúcich jednotiek USB DVD. Nie všetky však pracujú s platformou Linux. Preto sme vytvorili tento zoznam 4 jednotiek USB DVD, ktoré fungujú v systéme Linux.

Prehrávanie DVD v systéme Linux

Jednotky DVD v tomto zozname fungujú v systéme Linux vďaka ovládačom zahrnutým v jadre a snahe výrobcu priniesť ovládače na platformu. Je tu však niečo, čo by ste mali vedieť: Prehrávanie DVD v systéme Linux je predvolene vypnuté takmer vo všetkých distribúciách Linuxu.



Prečo je prehrávanie DVD predvolene vypnuté? Skrátka zákonné dôvody. Vývojári operačného systému Linux sa nechcú dostať do horúcej vody a distribuovať vlastné kodeky na prehrávanie DVD. Ak plánujete získať niektorú z jednotiek USB DVD z tohto zoznamu a zamýšľate ju použiť na prehrávanie filmov, postupujte podľa pokynov nižšie, aby prehrávanie fungovalo.

Ak vaša distribúcia Linuxu nie je uvedená v zozname, ale stále chcete prehrávanie DVD, urobte si láskavosť a nainštalujte prehrávač médií VLC. Dokonca aj keď je prehrávanie DVD vypnuté, dekóduje väčšinu DVD a prehrá ich na akomkoľvek systéme Linux! Informácie o tom, ako získať najnovší prehrávač médií VLC v systéme Linux, nájdete v tejto príručke!

Najlepšie USB DVD mechaniky pre Linux

Na trhu je k dispozícii veľa jednotiek USB DVD, z ktorých si môžete vybrať. Toľko, že to stačí na to, aby bol priemerný človek zavalený výberom.

Aby sme vám pomohli urobiť informovaný nákup, starostlivo sme vybrali USB DVD mechaniky, u ktorých je potvrdené, že dobre hrajú s bežnými operačnými systémami Linux.

jeden. Externá USB 3.0 prenosná jednotka CD/DVD +/-RW Rioddas

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

The Externá USB DVD mechanika Rioddas funguje výborne s platformou Linux, pretože podporuje plug-n-play. Takže nie je potrebné inštalovať ovládače do vášho počítača so systémom Linux predtým, ako sa ho pokúsite použiť. Stačí pripojiť a ísť!

Pokiaľ ide o funkcie, externé USB DVD Rioddas má čo ponúknuť. Podporuje možnosti zápisu na disky CD aj DVD s rýchlosťou až 24x, má výrazné tlačidlo na vysunutie, takže sa nebudete musieť obávať zaseknutia disku v jednotke, má protišmykové gumené podložky na spodnej strane a je spätne kompatibilný s USB 1.0 a 2.0.

Externá USB DVD mechanika Rioddas je vynikajúcou voľbou pre používateľov systému Linux. Najmä tí, ktorí chcú získať prístup k starým optickým médiám v systéme Linux, ako aj vytvárať nové disky CD alebo DVD.

Pros

 • Je spätne kompatibilný so staršími USB portami.
 • Dokáže spaľovať rýchlosťou až 24X.
 • Má protišmykové podložky na spodnej strane zariadenia, ktoré zabraňujú preskakovaniu disku.
 • Funguje na Linuxe bez potreby ovládačov.
 • Má výrazné tlačidlo na vysunutie, takže používatelia nemusia bojovať o otvorenie zásuvky na disk.

Zápory

 • Kábel USB jednotky môže byť pre niektorých používateľov príliš krátky.

dva. ROOFULL Externá CD/DVD mechanika

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

The ROOFULL Externá CD/DVD mechanika je ďalšia vynikajúca externá USB CD/DVD mechanika pre používateľov Linuxu, pretože je plug-n-play a na používanie zariadenia vo väčšine operačných systémov Linux nevyžaduje ovládače.

Jednotka ROOFULL má mnoho zaujímavých funkcií, ako je tlačidlo vysunutia, protišmykové nožičky, rýchlosť napaľovania až 24X a schopnosť čítať/zapisovať disky CD/DVD.

Zo všetkých funkcií, ktoré ponúka, však vyčnieva tá Podpora USB-C . Ak teda váš počítač so systémom Linux primárne používa USB typu C, môže to byť práve tento disk.

Pros

 • Funguje na Linuxe s USB plug-n-play a nie sú potrebné žiadne ovládače a je spätne kompatibilný so staršími portami.
 • Dokáže spaľovať rýchlosťou až 24X.
 • Podporuje USB-C priamo na kábli disku. Nie je potrebné kupovať samostatný adaptér.
 • Dodáva sa s puzdrom na prenášanie.
 • Má tlačidlo na vysunutie v štýle notebooku.

Zápory

 • Kábel USB je trochu krátky a niektorí používatelia môžu uprednostniť dlhší kábel.
 • Prenosné puzdro je trochu lacné.

3. Externá CD/DVD mechanika Amicool

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

The Externá CD/DVD mechanika Amicool , rovnako ako mnohé z jednotiek uvedených v tomto zozname, je zariadením typu plug-n-play. To znamená, že všetko, čo musíte urobiť, aby ste ho mohli používať, je pripojiť ho k portu USB. Čo ho však robí jedinečným, je to, že má inteligentnú technológiu napaľovania, ktorá používateľom umožňuje napaľovanie prerušiť a obnoviť podľa vlastného uváženia.

Okrem inteligentnej technológie napaľovania, ktorá je súčasťou mechaniky, disponuje aj ďalšími užitočnými funkciami. Funkcie, ako je spätná kompatibilita so staršími USB portami, má protišmykové podložky, podporu napaľovania CD/DVD až 24x, tlačidlo na vysunutie, ktoré sa dá ľahko stlačiť a ďalšie.

Pros

 • Funguje na platforme Linux cez plug-n-play.
 • Dokáže spaľovať rýchlosťou až 24X.
 • Inteligentná technológia napaľovania umožňuje používateľom v prípade prerušenia napaľovania obnoviť.
 • Podporuje USB-C cez priložený dongle, ktorý sa pripája na kábel.
 • Je kompatibilný so staršími USB portami (1.0 a 2.0).

Zápory

 • Kábel je relatívne krátky a podpora USB-C nie je zabudovaná do kábla, ale vyžaduje si dongle.

Štyri. Externá CD DVD mechanika HAIWAY

ZOBRAZIŤ CENUAMAZON

Posledná položka v našom zozname externých jednotiek USB DVD, ktoré fungujú s Linuxom, je Externá CD DVD mechanika HAIWAY . Rovnako ako všetky ostatné jednotky v tomto zozname je plug-n-play a bude fungovať na väčšine systémov Linux bez potreby inštalácie ovládačov. Podporuje tiež napaľovanie CD/DVD pri maximálnej rýchlosti 24X.

Čo sa týka funkcií, Externá CD DVD mechanika HAIWAY podporuje USB 3.0 a staršie porty 2.0 a 1.0. Má výrazné vysúvacie tlačidlo a protišmykové podložky na spodnej strane. Sľubuje tiež rýchlosť prenosu dát 5 Gbps, čo by sa mohlo hodiť pri presune starých dát z optických médií do moderných zariadení.

Pros

 • Podpora v systéme Linux bez ovládačov vďaka plug-n-play.
 • Zariadenie má protišmykové podložky a výrazné tlačidlo na vysunutie pre ľahké vysunutie.
 • Zariadenie podporuje prenos dát rýchlosťou až 5 Gbps.
 • Dokáže spaľovať rýchlosťou až 24X.
 • Spätne kompatibilný so staršími USB portami ako USB 2.0 a 1.0.

Zápory

 • USB kábel je veľmi krátky.

Záver

V tomto zozname sme prešli cez 4 jednotky USB DVD, ktoré dobre fungujú na platforme Linux. Ak ste mali problémy s nájdením dobrej jednotky USB DVD v systéme Linux, dúfajme, že vám tento zoznam pomohol, a teraz už viete, akú jednotku si zaobstarať, ktorá bude dobre hrať s vaším počítačom so systémom Linux!

Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac